Atari Resmen Tanıttı; İşte Karşınızda Yeni Ataribox!

Atari'nin kısa süre önce ortaya attığı yeni projesi Ataribox şekillenmeye başladı. Konsolun ilk görüntüleri ve teknik özellikleri ortaya çıktı.

Kısa süre önce yayınlanan ataribox.com adlı internet sitesi, çok hızlı bir şekilde oyun dünyasının dikkatli gözleri takılmayı başarmıştı. İçinde sadece 20 saniyelik bir YouTube videosu bulunan site, ilk başta şüpheyle karşılanmış, daha sonra gelen doğrulamaların ardından Atari ile ilişkisi kesinleşmişti. Oyun dünyası o günden bu yana yeni konsolun, Ataribox’ın ortaya çıkmasını bekliyor. Sonunda beklenen oldu ve konsolun ilk görselleri ile teknik özellikleri paylaşıldı. İki renk seçeneği ile gelecek olan Ataribox, ahşap kaplaması sayesinde efsane kara kutuya saygı duruşunda bulunuyor.

Konsol NES Classic gibi eski Atari oyunlarını yeni sistemlerde çalıştırmak üzerine görev yapacak. Çıkacak olan iki farklı versiyonu, donanım açısından herhangi bir ayrılığa sahip olmayacak. Biri siyah ve turuncu olacak konsolun ikinci modeli, siyah ve ahşap kaplama olarak gelecek. Kısacası sadece tasarım noktasında ayrılık gösterecekler.

Mevcut televizyonlar ve ekranlar ile çalışabilmesi için HDMI çıkışına sahip olacak. Giriş için ise SD kart slotu ve 4 ayrı USB girişi bulunacak. Konsolun eski oyunları olduğu gibi çalıştırmaktan ibaret kalmayacağını, çeşitli remake ya da remastered serilerin yolda olduğunu düşünmek hiç zor değil. Ayrıca Ataribox’a özel yeni oyunlar da geliştirilebilir.

Konsolla ilgili daha detaylı bilgiler kısa süre içinde sunulacak. Aşağıda yer alan görseller, Ataribox’ın nasıl görüneceği hakkında fikir sahibi olmamızı sağlıyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>