Assassin’s Creed Valhalla İnceleme

Assassin's Creed Valhalla detaylı incelemesi. Assassin's Creed Valhalla Nasıl Olmuş ? Almaya Değer Mi ? Oynanışı ve Hikayesi Nasıl ?

Assassin’in Creed serisi birçok nedenden dolayı insanları kendine çekiyor. Yıllar boyunca, gizlilik odaklı sızma, şık karşılaşmalar, açık deniz maceraları ve diğer unsurlar bunu sağladı. Ancak her zaman eşit ölçülerde değil. Her oyun, farklı başarı derecelerine sahip farklı oynanışlar sundu. Ancak seride ilk kez, Assassin’in Creed Valhalla‘da ki denge mükemmel hissettiriyor. Muharebe, açık dünya keşfi, hazırlanmış hikaye içeriği ve yerleşim yönetiminin ilgi çekici kombinasyonu ile bu Viking destanı, herkes için tasarlanmış.

Valhalla, Assassin’s Creed için büyüleyici bir evrimi somutlaştırsa da, Eivor hikayesini ve Raven Clan’ın Anglo-Saxon İngiltere’ye girişini takdir etmek için seriye aşina olmanız gerekmez. İskandinav kahramanınızın düşman topraklarında ittifaklar kurma girişimlerinin ardından, küçük başlangıçlarla devasa bir hikaye. Eivor’un yeni bir yuva yaratma çabası, maceracı Viking ruhunu yakalayan çeşitli ilgi çekici döngüleri bir araya getiriyor; efsanevi hayvanları avlayabilir, yeni teçhizat parçalarını takip edebilir veya uzun geminizi nehir yollarında sürebilirsiniz. Klanın Ravensthorpe yerleşim yerinden her ayrıldığımda, birçok cazip yol arasından seçim yapmak zorunda kaldım. Bu baştan çıkarıcı seçeneklerin zenginliği, beni herhangi bir kişinin tüketebileceğinden daha lezzetli bal likörü ve etle bir ziyafette savaşçı gibi hissettirdi.

Yan Görevlerden Daha Keyifli ”Gizemler” Mekaniği:

Valhalla’nın açık dünya içeriği kasıtlı ve amaca yöneliktir. Çok sayıda koleksiyon parçası dışında hiçbir şey gereksiz dolgu gibi hissettirmez. “Gizemler” olarak adlandırılan özel dünya olayları, geleneksel yan isteklerin yerini alan bu yaklaşımın en iyi örneğidir. Gizemler, “haydutları öldürmek” veya “sandığı yağmalamak” gibi genel hedefler değildir. Bunun yerine, belirli zorluklar sunabilecek veya sadece komik hikayeler anlatabilecek senaryolar yazılmıştır. Örneğin, kendi yenilmez delme becerisine yakalanan, sürekli değişen sayıda taşı sayan ve bir aptaldan değerli bir sanat eseri çalmış yaşlı bir adamla savaşmak zorunda kaldım. Gizemler kısadır ve küçük alanlarla sınırlıdır, bu yüzden bitirmek zorunda hissettiğiniz günlüklenmiş görevlerden çok eğlenceli sapmalar gibidirler. Ama yine de bitirmelisiniz çünkü iyi yazılmışlar ve akılda kalıcılar, karakterlere ve dünyaya şaşırtıcı bir tat katıyorlar.

Acımasız dövüş, Viking efsanesinin alamet-i farikasıdır ve Valhalla’nın seleflerinin sağlam temelleri üzerine inşa ettiği bir alandır. Kahramanınızın saf tanrı benzeri gücü, Assassin’in Creed Odyssey’ine kıyasla azaltıldı, ancak Eivor hala bir güç merkezi. Dövüşler, zarif ölüm dansları yerine kaotik yakın dövüşler gibi hissedilir. Bu, bazı karşılaşmaların çok odaklanmamış hissetmesine neden olabilir. Ancak aynı zamanda çok sayıda metal ve kıymık tahta ile sağlam bir vuruş hisleri de var. Eivor, bir düşman kalabalığını kolayca alt edebilir. Farklı düşman türlerinin çeşitliliği, mücadelenin düğme spamlamaya dönüşmesini engellemeye yetecek kadar düşünmenizi sağlar. Bire bir boss dövüşleri daha az tutarlı, bazen mekaniği rahatça başarabileceklerinin ötesinde zorlar.

Devasa bir beceri ağacı ve bir dizi yetenek, olağan angajman kurallarını sarsmanıza veya kırmanıza izin veren iyi bir pasif ve aktif bonus seçimi ile karakterinizi nasıl inşa edeceğiniz konusunda size bol miktarda özgürlük verir. Farklı silahlar bulup satın alıyorsunuz ve sevdiğiniz bir kombinasyonu bulmak için iki elinizi de donatıyorsunuz. İki elli silahları tek elde tutmanıza izin veren bir beceri sayesinde, çift elli devasa baltalarla çok zaman harcadım. Bunaldığımda, çaresizlik taktiğime geri döndüm. Savaşın ortasında düşmanları etkisiz hale getirmek için uyku oklarını kullanmak, sonra uykuya dalarken suikast için yaklaşmak. Bu tam olarak zafere giden en onurlu yol değil ama eğlenceli ve etkilidir.

Ravensthorpe’u Yönetmek ve Klanınızı Güçlendirmek:

Eivor’un istismarlarının hepsi bireysel olarak eğlenceli. Ancak hepsinin uyumlu bir şekilde nasıl etkileşimde bulunduklarından en çok etkilendim. Keşif yoluyla harika yeni teçhizatlar ve yetenekler elde edersiniz, bu da sizi savaşta daha zorlu hale getirir. Bu, Kadimler Düzeni’nin daha güçlü üyelerini avlayabileceğiniz veya değerli malzemeler için daha tehlikeli bölgelerdeki köylere baskın yapabileceğiniz anlamına gelir. Dünyadaki başarılarınız yerleşiminize geri dönüyor ve Ravensthorpe’u yönetmek Valhalla’nın en önemli özelliklerinden biri. Önceki bölümlerdeki temel binadan daha derindir ve inşa ettiğiniz yapıların büyük etkileri vardır. Bir kışla inşa etmek, arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz bir Viking teğmeni oluşturmanıza olanak sağlarken, görücü için bir ev inşa etmek, Eivor’un tuhaf vizyonlara dalmasını sağlar. Çoğu yeni tesis, bazı ek özellik veya görevlerle birlikte gelir ve mütevazı kulübe koleksiyonumun yavaş yavaş gelişen bir kasabaya dönüşmesini görmekten keyif aldım.

Ravensthorpe, gücünüzü pekiştirdiğiniz yer. Ancak zamanınızın çoğunu kırsal bölgeleri keşfetmekle geçirirsiniz. 9. Yüzyıl İngiltere’sinin taş kaleleri ve sisli bataklıkları, Antik Yunan veya Mısır’ın görkemli ihtişamına sahip değil. Ancak yine de sırlarla ve pitoresk sahnelerle dolu. Norveç’te (ve diğer bölgelerde) geçirilen bir zamanın yanı sıra, bu zemin Valhalla’ya kendi renkli ve dünyevi güzelliğini gerçekten vermiş.

Eivor farklı bölgelerde arkadaş edinmeye çalışırken, anlatı akıllıca konum tabanlı yaylara bölünür. Bu, Raven Klanı için daha büyük refah hedefinize doğru çalışırken birçok ayrı hikayeyi tamamlamanın memnuniyetini sağlar. Daha büyük olay örgüleri bu masalları birbirine bağlar. Kendi getirileri olan bağımsız sekanslar olmalarını seviyorum. Konuyu ilerletmek için asla ek görevler yapmaya gerek duymadım ve ayrıca Eivor’un asla çok fazla konuşmayla takılıp kalmadığını da takdir ediyorum. Biraz diyalog seçebilir ve birkaç önemli seçim yapabilirsiniz, ancak sürekli olarak konuşma ağaçlarında gezinmezsiniz, bu da hikayenin her bölgede ilerlemesini sağlar. Ancak, destanın finaline çabuk ulaşmayı beklemeyin; 70 saatten fazla oynadım ve bu süre içerisinde çok fazla keşif yapmadım.

İçerik, Tasarım, Açık Dünya ve Görev Örgüsü Olarak Serinin EN İYİSİ:

Valhalla‘nın içeriği ve tasarımı, oyunun yıllardır gördüğü en iyisi. Ancak teknik hayal kırıklıkları yine tanıdık. Birkaç hatalı yoldaş YZ ile karşılaştım. Böcekler, yetişkin boyutlu tüyler ürpertici çocuk NPC’ler ve benimle konuşmayan görev verenler. Çeşitli grafik hataları. Nesnel olarak, bu sorunların sarsıcı ve rahatsız edici olduğunu inkar edemem. Ancak pratik düzeyde, hiçbiri zevkimi önemli ölçüde azaltacak kadar şiddetli olmadı. Sonuçlar genellikle otomatik kaydetmeyi yeniden yüklemekten ve birkaç dakikalık ilerlemeyi kaybetmekten daha kötü değil. Bu sorunlarla uğraşmamayı tercih ederim, ancak Valhalla’nın başarılarının ağırlığıyla tartıldığında başarısızlıklar hafif. Ayrıca bu sorunların birkaç basit güncellemeyle giderilebileceğini söyleyeyim.

2018’in Assassin’in Creed Odyssey‘ini sevmiştim. Fakat oyunun devasa haritası ve dolaş dolaş bitmeyen dünyası beni yormuştu. Hikayeyi ilerletmek için yan görevler yapmaktan nefret etmiştim. Yağma ile şişirilmiş bir envanteri yönetmekten bıkmıştım. Assassin’in Creed Valhalla ise tüm bu sorunları ve daha fazlasını ele alarak, ister ana anlatının peşinden gidiyor olun ister hazinenin peşinde olun, her fırsatta ödüllendirici bir deneyim yaratıyor. Eminim Valhalla, tüm oyuncular için mükemmel bir Assassin’s Creed oyunu olmayacak, ama kesinlikle benim yeni favori oyunum.

Serinin en iyi oyunu olmuş ve bu konuda oldukça iddaalıyım. Sadece şunu söyleyebilirim. Bu oyunu almamak için hiçbir sebep yok.

Oyunun standart sürümünün özel fiyatlandırma ile Epic Store üzerinde 269TL olduğunu da belirteyim. Bu fiyatı sonuna kadar hak ediyor. Oyunu bu bağlantıdan satın alabilirsiniz.

Assassin’in Creed Valhalla Artıları:

  • Birden çok canlı ve harika tasarlanmış açık dünya.
  • Oyunun dövüş sistemi çok başarılı.
  • Hikaye gerçek bir destan.
  • Mükemmel RPG seviyesi ilerlemesi.

Assassin’in Creed Valhalla Eksileri:

  • Çok sayıda oyun hataları.
  • Gizliliğin ikinci plana atılması.

Oyunun sistem gereksinimleri için Assassin’s Creed Valhalla Resmi Sistem Gereksinimleri Açıklandı haberimize göz atabilirsiniz. Ayrıca oyun çok çeşitli grafik ayarları da oyunculara sunuyor. Ayarlara göz atmak için Assassin’s Creed Valhalla, Ayrıntılı PC Ayarları Menüsü Ortaya Çıktı haberimize bakabilirsiniz.

 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol