Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Assassin’s Creed Red Hakkında Birçok Yeni Detay Ortaya Çıktı

Japonya'da geçen Assassin's Creed Red oyunu hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Güvenilir bir kaynağa göre, dolu dolu bir macera ile karşı karşıyayız.

Serinin yeni ana oyunu olacak olan Assassin’s Creed Red hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Seriyle ilgili her zaman güveniler bilgiler sunan j0nathan’a göre, serinin yeni oyunu ile haritadaki kalabalık işaretlerden kurtulacağız ve yeni mekaniklerle karşılaşacağız. Kendi kanalında bir video yayımlayarak 20 dakika boyunca yeni sızıntıları açıklayan j0nathan’ın aktardıklarını sizler için özetledik.

Haritada oyuncuların kendi başlarına keşfedebilecekleri daha az işarete ek olarak harita boyutu, tırmanma kancası gibi yeni aletler, gelişmiş gizlilik mekanikleri ve yapay zeka gibi birçok yeni bilgi edindik. Ayrıca ateşli silah kullanan rakipler gibi bazı önemli detaylar da duyduk. Gelin, serinin yeni oyunu hakkında öğrendiklerimizi sizlerle paylaşalım.

Assassin’s Creed Red Neler Sunacak?

Assassin's Creed Red Hakkında Birçok Yeni Detay Ortaya Çıktı
 • Assassin’s Creed Red’de Valhalla’dan daha büyük ama Odyssey’den daha küçük bir harita olacak.
 • Tırmanma kancası gibi yeni aletler kullanılacak.
 • Gölgelerde saklanmak için meşaleleri söndürmek gibi yenilenen gizlilik mekanikleri sunulacak;
 • Sekiro: Shadows Die Twice benzeri bir özel hareket çubuğu olacak;
 • Savunma konusunda daha başarılı ve gelişmiş yapay zekalı NPC’ler olacak;
 • Düşmanları yendikten sonra bizim için casusluk yapmaya ikna edebileceğiniz bir özellik olacak. Ayrıca bu ana düşmanı öldürerek kamptaki ganimeti de üstümüze alabileceğiz.
 • O yunun ana karakteri Naoe; kunai, shurikens, sis bombaları ve çanlar gibi silahlar kullanacak.
 • Ashigaru ve ateşli silah kullanan rakipler oyunda yer alacak.

Ayrıca Assassin’s Creed: Red’de grafik konusunda önceki oyunlara göre gözle görülür bir ilerleme sunacak. Bu arada, oyunda Naoe ve Yasuke isimli iki ana karakter olacak ve birisi çeviklik odaklı olurken, diğeri ise güç odaklı bir oynanış sunacak. Naoe’nin planının intikam üzerine yoğunlaşacak. Kahramanımız, öldürülen babası Fujibayashi Nagato’nun intikamını almak isteyecek.

Yasuke’nin karakteri, Japon tarihinde Afrika doğumlu ilk savaşçı olan gerçek bir samurayı örnek alacak. Söylentilere göre hikayesi köle olarak nakledildiği bir gemide başlayacak. Geminin Japonya açıklarında batmasından sağ kurtulacak ve zamanla orada samuray sırlarını öğrenmeye başlayaca. Yasuke ve Naoe ilk başta düşman olacaklar ama zamanla güçlerini birleştirerek Japonya’yı yeniden bir araya getirecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.