Assassin’s Creed: Origins Oyuncuları Bütün Yeteneklerin Kilidini Açabilecekler

Ubisoft, Assassin's Creed tarihi içinde geliştirilen en farklı oyunu sunmaya hazırlanıyor. Yüklenme ekranı olmayan sınırsız bir harita ve zaman içinde keşfedilebilen sayısız yetenek oyuncuları bekliyor.

Ubisoft tarafından geliştirilen ve yayınlanacak olan Assassin’s Creed: Origins, geçtiğimiz ay düzenlenen E3 2017 Fuarı kapsamında oyun dünyasına tanıtıldı. Ubisoft, serinin yeni oyunu için bir hayli heyecanlı. Daha önce hiçbir Assassin’s Creed oyununda bulunmayan özellikler, temel değişiklikler ve yeni bir dövüş sistemi Origins ile sunulacak. Oyunun öne çıkacak özelliklerinden ikisi; seviye sisteminin bulunmayışı, yüklenme ekranı olmayan ve bölümlere ayrılmamış bir harita olarak gösterilebilir. Aksiyon temalı rol yapma oyunlarında sık sık karşımıza çıkan karakter geliştirme sisteminin temel özellikleri, Origins’te de bulunacak.

Ubisoft geliştiricileri, oyunda yer alacak karakter geliştirme sistemi konusunda çok heyecanlılar. Seviye sistemi bulunmayacak, onun yerine RPG’lerin çoğunda karşımıza çıkan yetenek ağacı oyunda yer alacak. Kendi oynanış yapınıza göre, karakterinizin yeteneklerini ve özelliklerini geliştirebileceksiniz. Farklı özelliklere sahip dallarda gelişim göstererek, çok çeşitli becerilere sahip olan bir karakter inşa edebileceksiniz.

Mevcut yeteneklerinizi geliştirebilir ya da farklı yetenekleri öğrenebilirsiniz. Oyuncunun kendi oyun sistemini Origins arenasına yansıtabilmesi için, özgün ve çok yönlü bir yetenek haritası sunulacak. Oyundaki ana karakter olan Bayek ve onun gözlemci kartalı Senu, aynı yetenek ağacının üzerinden giden beceriler ile ortaklaşa olarak gelişecekler. Kimi yeteneklere yatırım yaptığınızda Bayek belli konularda uzmanlaşacak, kimi yeteneklerin üzerine gittiğinizde ise Senu farklı beceriler kazanmaya başlayacak.

Oyunun yönetmeni Ashraf Ismail, resmi Twitter hesabı üzerinden gelen soruları yanıtladı. Yetenek ağacına dayalı sistem hakkında yöneltilen sorulara verdiği cevaplara bakılırsa, yeteri kadar kararlı olan ve emek harcayan oyuncular mevcut yeteneklerin tamamını geliştirme şansına erişecekler. Karakterin gelişim aşamasının hangi seviyesinde bulunuyor oluşu, yetenek ağacında yer alan becerilerin kilidini açmayı engellemeyecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>