Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Assassin’s Creed Hexe’den İlk Detaylar Geldi

Ubisoft'un ikonik serisine bambaşka bir yorum getirecek olan Assassin's Creed Hexe'den ilk detaylar geldi.

Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve serinin önceki oyunlarından daha farklı bir havaya sahip olacağı bildirilen Assassin’s Creed Hexe‘den ilk detaylar geldi. Merakla beklenen oyun, 16. yüzyıl Kutsal Roma İmparatorluğu dönemindeki Orta Avrupa’da geçecek ve ağırlıklı olarak büyücülüğe dayanacak.

Insider Gaming‘den Tom Henderson’ın aktardığı yeni bilgilere göre Hexe, geliştirilme aşamasının erken bir sürecinde ve 2026’da Infinity platformunun bir parçası olarak çıkacak. Serideki diğer açık dünya oyunlarına göre daha çizgisel ilerleyecek olan oyun, buna karşın oyuncuları tamamen sınırlamayacak ve açık dünyada keşif yapmalarına imkan tanıyacak.

Assassin’s Creed Hexe’in Ana Karakteri Kadın Olacak

Oyunun ana karakteri, Elsa adında doğa üstü güçlere sahip bir kadın karakter olması planlanıyor. Insider Gaming ile paylaşılan görüntülerde ana karakterin büyü yaparak bir kediyi kontrol ettiği ve askerlerin (16. yüzyıl Alman askerleri) dikkatini dağıtmak için etrafındaki şişeleri yere düşürdüğü anlaşılıyor.

Assassins Creed Hexe

Söz konusu görüntülerde arnavut kaldırımlara sahip karanlık ve kasvetli bir sokak ortamını tasvir edildiği söyleniyor. Oyunda AC Syndicate: Jack the Ripper DLC’sinden esinlenen bir korku sisteminin kullanılması planlanıyor. Bu sistemin tam ayrıntıları net olarak bilinmemekle birlikte, Hexe’e kolayca uygulanabileceği belirtiliyor.

16. yüzyıl Orta Çağ Avrupa’sında ve kolonilerinde kurulan cadı mahkemelerinde 1500 ile 1660 yılları arasında 80 bin kadar insanın idam edildiği tahmin ediliyor. Assassin’s Creed serisinin yapımcısı Marc-Alexis Côté, 2022 yılında IGN‘e verdiği röportajda Hexe‘in farklı türde bir oyun olduğunu söyleyerek, “Her şey 150 saatlik bir RPG olmak zorunda değil” ifadelerini kullanmıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.