Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Askıya Alınan Binlerce Twitter Hesabı Yeniden Açılıyor!

Popüler sosyal medya platformu Twitter'ı satın alarak büyük bir ses getiren Elon Musk, daha önce askıya alınmış olan 60 binden fazla hesabı yeniden aktif hale getirilmesi talimatını verdi.

Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, 44 milyar dolarlık Twitter satın alımının ardından sahibi olduğu şirketlere bir yenisini daha eklemişti. Anlaşmanın resmiyet kazanmasının ardından büyük bir çalışan kıyımı gerçekleştiren ünlü girişimci, tüm yetkileri tek elde topladı.

CEO koltuğuna oturduğu gibi sosyal medya platformunu yeniden dizayn etmeye başlayan Musk, mavi tik aboneliği ve çok renkli onay işaretleri dahil birçok yeniliğe imza attı. Bunların arasında en tartışılanlardan biri ise daha önce askıya alınmış olan hesapların yeniden açılma girişimi oldu. Her paylaşımıyla insanların bam teline dokunan eski ABD Başkanı Donald Trump da bu isimler arasında.

Daha Önce Kapatılan 62 Bin Hesap Tekrar Açılıyor

twitter askıya alma

Platformer‘ın haberine göre Twitter, Musk’tan önce kapatılan 10 binden fazla takipçiye sahip yaklaşık 62 bin hesabı yeniden etkinleştirmeye başladı. Bunların biri, 5 milyondan fazla takipçisi olan bir hesap. 1 milyonu aşkın takipçisi bulunan hesap sayısı ise 75. Söz konusu kullanıcıların gerçek kimlikleri ise henüz bilinmiyor.

Aynı haberde, yenilenen Twitter Blue aboneliğini istismar ederek ünlü kişileri ve firmaları taklit eden hesapların da askıya alındığı belirtiliyor. Hesabın doğrulandığı anlamına gelen mavi tik’in parayla dağıtılması, platformda büyük bir kargaşaya yol açtı. Öyle ki, onay işareti sayesinde ilk bakışta gerçek gibi görünen binlerce taklit hesap, kullanıcıların kafasını epey karıştırdı.

Elon Musk’ın askıya alınan hesapları yeniden etkinleştirme kararı, şimdiden birçok kişiyi rahatsız etmişe benziyor. Bu adımın sosyal medya platformunda ne gibi etkiler yaratacağını zamanla göreceğiz. Sizce, Twitter eski güvenini ve popülaritesini kaybetmeye mi başladı? Düşüncelerinizi alttaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.