Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ashes Of Creation’ın Yaratıcıları Oyunun Sistemine Işık Tutuyor

Paylaşılan yaratıcı günlüklerinde oyundaki ''Düğüm Sistemi'' anlatıldı.

Henüz geliştirme aşamasında olan fantastik MMORPG Ashes of Creation, paylaşılan geliştirici günlükleri aracılığıyla oyunun çıkışını bekleyen takipçilerine tanıtılmaya devam ediyor. Kısa süre önce paylaşılan son geliştirici günlüğünde, oyundaki ”Düğüm Sistemi”ne yer verildi. Etkileşimli bir dünya yaratmaya çalışan ekip oyuncunun seçimlerinin Ashes of Creation’daki çevreye nasıl etki ettiğini anlattı.

ashes creation günlükleri

Açık dünyanın oyuncuya özgürlük sunmasını sağlayan kimi temel özellikler bulunuyor. Oyunlarındaki temel açık dünya özelliklerine ışık tutmak isteyen ekip bu konudaki ilk videoyu paylaştı. Detaylı anlatımları içeren videolar gelmeye devam edecek.

Oyuncu Ashes of Creation’ın dünyasına kendi özgür seçimleri doğrultusunda etki edebiliyor. Bu dünyanın arka planında oyuncuların bilmediği çeşitli düğümler bulunuyor. Çeşitli bağlı noktaları ilerleyebilecek hikayeler doğrultusunda birbirine eşliyor. Örneğin bir düğümün bulunduğu noktada kamp kurarak, o alanda gelişecek büyük bir metropolün tarihini başlatabilirsiniz. Uzak noktalarda bulunup benzer özellikler gösteren düğümleri geliştiren oyuncular, benzer binaları ve teknikleri yaratmaya yetenekli olacaklar.

Örneğin ormanlık bir arazide kereste üretimine başladığınız zaman o alandaki düğümün sunabileceği hikayeyle paralel deneyim puanları kazanmaya da başlıyorsunuz. Ardından alanında bulunduğunuz düğüm için çeşitli NPC karakterler faaliyete geçiyor. Bu NPC karakterlerle etkileşime geçtiğiniz zaten yapacağınız seçimler doğrultusunda bölgenin tarihini oluşturmaya da başlıyorsunuz. Süreç de bu şekilde ilerlemeye devam ediyor.

Düğüm sisteminin anlatıldığı birinci videoya aşağıdaki ekrandan ulaşabilirsiniz.

YouTube video

 

 

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.