Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Asgard Wrath 2, Half-Life Alyx Kalitesinde Çıkış Yaptı!

Bu yıl çıkış yapan bomba gibi oyunlara bir yenisi daha eklendi. VR dünyasını sallayan Asgard Wrath 2 çıktı.

Bu yıl olağanüstü lansmanlarla doluydu. Baldur’s Gate 3, Alan Wake 2 ve Spider-Man 2 gibi üst düzey kaliteye sahip birçok AAA oyun oynama şansı edindik. Ayrıca bağımsız stüdyolardan da onlarca çok kaliteli oyun oynadık. Oyun severler için bayram gibi geçen bir yılı geride bıraktık derken, bu yılın son sürpriz olarak VR oyunu Asgard Wrath 2 ortaya çıktı.

Sanal gerçeklik teknolojisini kullanan açık dünya RPG oyunu yalnızca Meta Quest cihazlara özel olarak piyasaya sürüldü. Metacritic‘te 100 üzerinden 94 puan alarak eleştirmenlerin kalbini kazanan oyun, kullanıcılardan da 100 üzerinden 88 puan almayı başardı. Bir VR oyunu için oldukça uzun bir şekilde, 100 saate kadar oynanış süresi sunan oyunun ilgi çekici dünyası, kapsamlı hikayesi ve çok çeşitli mekanikleri büyük beğeni topladı.

Asgard Wrath 2 Yılın Sürpriz Oyunu Oldu

Asgard Wrath 2, Half-Life Alyx Kalitesinde Çıkış Yaptı!

İnceleme yapan eleştirmenler, bunun sanal gerçeklik kullanan en iyi RPG ve genel olarak Half-Life: Alyx‘ten bu yana en iyi VR oyunu olduğunu bile söyleyerek iddialı cümleler kullandı. Yukarıda bahsettiğimiz övülen şeylerin yanı sıra oyunda sınırsız oynanabilirliğe sahip ve oynaması isteğe bağlı olan rogue-lite modunun da büyük beğeni topladığını söylemeden geçmeyelim.

Sonuç olarak, insana Meta Quest aldırma potansiyeli olan, Half-Life: Alyx kalitesinde bir oyun ile karşı karşıyayız. Daha da önemlisi, bunun yalnızca olağanüstü bir VR oyunu değil, aynı zamanda genel olarak iyi bir RPG oyunu olarak değerlendirildiğini de belirtelim. Oyun, Meta mağazasında 59,99 Dolar fiyat etiketi ile satıldığı için tam oyun fiyatı ödemeniz gerektiğini de belitelim.

Meta Quest 3 ve Meta Quest Pro ile oynayabileceğiniz Asgard Wrath 2’nin Meta Quest 2 ile de uyumlu çalıştığını da belirtelim.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.