Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Artık Google Saat ile Kendi Alarmınızı Hazırlayabilirsiniz!

Artık, kendi kaydettiğiniz sesleri alarm olarak kullanmak için dosya yöneticisi kullanmanız gerekmeyecek.

Google Saat uygulaması önemli bir güncelleme aldı. Şirket, kendi alarm ve zamanlayıcı seslerinizi uygulama içinden kaydetmenize izin veren Saat uygulamasına yeni bir özellik ekledi. Yeni özellik, uygulamanın 7.3 sürümündeki sunucu tarafı güncellemesiyle kullanıma sunuldu ve Alarm sesi ve Zamanlayıcı sesi ayarlarında ‘Yeni Ses Kaydet‘ seçeneği olarak yer alacak.

Google Saat uygulaması, kayıtlar da dahil olmak üzere herhangi bir ses dosyasını alarmınız veya zamanlayıcınız çalarken ayarlamanıza zaten izin verse de, işlem kolay değildi. Alarm sesini kaydettikten sonra, bir dosya yöneticisi uygulaması kullanarak onu cihazınızın dahili deposundaki Alarmlar klasörüne kopyalamanız gerekiyordu. Artık bu karmaşık işlemleri yapmanıza gerek kalmadı.

Google Saat Artık Çok Daha Pratik

Google Saat Artık Çok Daha Pratik

Yeni özellikle, herhangi bir karmaşık adım uygulamak zorunda değilsiniz ve yeni bir alarm veya zamanlayıcı sesini doğrudan Saat uygulamasından kaydedebilirsiniz. Özellik cihazınızda kullanıma sunulduğunda, Alarm sesi ve Zamanlayıcı sesi ayarlarında yeni bir Yeni Ses Kaydet seçeneği göreceksiniz. Üzerine dokunduğunuzda Kaydedici uygulaması açılacak ve kolayca yeni bir alarm veya zamanlayıcı sesi kaydetmenize olanak tanıyacak.

Ne yazık ki bu özellik, Pixel‘e özel Kaydedici uygulamasına dayandığından, şimdilik Pixel cihazlarıyla sınırlı olacak. Mishaal Rahman‘ın işaret ettiği gibi, Kaydedici uygulamasının paket adı olan com.google.android.apps.recorder’ı hedefleyen MediaStore.RECORD_SOUND içerisinde tespit edildi ancak, Kaydedici uygulaması önceden yüklenmiş olarak gelen bazı özel ROM’larda gelmesi mümkün.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.