Artık Alexa’da Skype Çağrıları Yapmak Mümkün

Amazon ve Skype artık işbirliğinde olacak.

Amazon ve Microsoft Alexa cihazlarda daha iyi görüntülü konuşma sağlamak için güçlerini bir araya getirdi. Bugünden itibaren sesli Alexa cihazları olan Amazon Echo Dot, Amazon Echo ve Amazon Echo Plus’ta Skype kullanabileceksiniz. Aynı zamanda Alexa video cihazları olan Amazon Echo Show ve Amazon Echo Spot’ta da bu destek sunuluyor.

Alexa’nın kendi dahili sesli konuşma özelliği gibi Skype da şimdilik başlangıçta sadece belli ülkelerde sunulacak. Bunların arasında ABD, İngiltere, Hindistan, Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada gibi ülkeler bulunuyor. Gelecekte Türkiye’nin dahil edilme olasılığı ise şimdilik düşük ihtimal gözüküyor.

Alexa cihazınızda Skype’ı kullanmak için uygulamayı açmalı ve Menu – Settings – Communication yolunu izlemelisiniz. Buradan ‘Add a Skype account’ kısmını seçin ve mevcut Skype hesabınızla giriş yapın. Arama yapmak için sadece kişinin adını söylemeniz yeterli oluyor. Tabii ki bu komutları İngilizce vermeniz gerekiyor çünkü uygulamada henüz Türkçe dil desteği yok.

Ayrıca hesabınızı bağlamaya teşvik etmek için Microsoft iki ay için ücretsiz 100 dakika sunuyor. Alexa ve Skype hesaplarınızı bağladıktan sonra 100 dakika ücretsiz görüşme yapabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol