Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Arthur Morgan’ın Seslendirme Sanatçısı Yapay Zekaya Sitem Etti

Red Dead Redemption 2'den Arthur Morgan'ı seslendiren Roger Clark, yapay zekanın onun sesini kullanarak videolar yapmasını istemediğini açıkladı. Oyuncu doğrudan yapay zekaya sitem etti.

Yapay zeka çok hızlı bir şekilde gelişiyor ve hem destekçileri hem de rakipleri boy gösteriyor. Tanınmış ünlülerin ve oyun karakterlerinin sahneleri canlandırdığı veya yapay zeka tarafından üretilen “kendi” sesleriyle şarkı söylediği videoları izlemek keyifli ancak ünlü oyuncuların bazıları bu durumdan memnun değil. Red Dead Redemption 2‘den Arthur Morgan‘ı seslendiren Roger Clark, yapay zeka ile sesinin kullanılmasına isyan etti.

Son zamanlarda, internette oyunlardan bilinen karakterlerin popüler şarkılar söylediği artan sayıda video ortaya çıktı. Bunların arasında, Red Dead Redemption 2’de Arthur Morgan’ı seslendiren ve canlandıran Roger Clark’ın sesini kullanan videoların sayısı ise bir hayli arttı. Videolarının artmasından şikayetçi olan Clark, duruma sitem eden bir video paylaştı.

Clark, Arthur Morgan Ağzıyla İsyan Etti

Arthur Morgan'ın Seslendirme Sanatçısı Yapay Zekaya Sitem Etti

Roger Clark bu tür işlerin büyük bir hayranı değil. Videolarından birinde, “Bahse girerim Roger Clark şarkı söylediği tüm bu videolardan pek hoşlanmıyordur.” diyen bir hayranına yanıt verdi. Bunun doğru olduğunu söyleyen ve bu tür çalışmaları intihal olarak nitelendiren oyuncu, son zamanlarda giderek daha fazla sanatçının yapay zekanın bu şekilde kullanılmasına isyan ettiğini sözlerine ekledi.

Açıklamanın son bölümünde yapay zeka kullanan bu tür videoların yaratıcılarına hitap etti ve Arthur Morgan’a tam olarak uyan kelimeler kullandı ve “Böyle bir çöp yaratmaya devam ederseniz, size söz veriyorum, yakında bundan başka hiçbir şeyiniz kalmayacak.” ifadelerini kullandı. Oyuncu, adeta bu videoları hazırlayanlara kibarca göz dağı verdi.

Red Dead Redemption 2 dünya çapında son derece popüler ve oyuncu kadrosu oldukça az sayıda farklı karakter içeriyor. Bu nedenle yapay zeka kullanılan videoların Dutch, John ve Micah gibi karakterlerin seslerini de kullanması şaşırtıcı değil.

Son olarak, sanatçıların görüntülerini yapay zeka modelleri tarafından kullanma sorununa değineceğim. Oyuncuların itirazlarıyla ilgili metnin altındaki yorumları okuduğumda tamamen katıldığım kelimelerle karşılaştım.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.