Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Arkham Geliştiricisi Rocksteady’nin Kurucuları İstifa Etti

Rocksteady'nin kurucu ortakları Sefton Hill ve Jamie Walker, Suicide Squad: Kill the Justice League'in 2023'teki lansmanından önce stüdyodan ayrılma kararı aldı.

Rocksteady Studios’un kurucu ortakları Sefton Hill ve Jamie Walker, 2022’nin sonunda stüdyodan ayrılma niyetlerini açıkladı. Kurucu ortaklar, Batman Arkham serisinin ve yakında çıkacak olan Suicide Squad: Kill the Justice League’in arkasındaki stüdyodan bağımsız olarak “yeni bir oyun ile yeni bir maceraya” başlayacak.

Sefton Hill ve Jamie Walker, Super NES’de Star Fox’u geliştiren stüdyo olan Argonaut Games’in kapatılmasından sonra 2004 yılında Rocksteady Studios’u kurdu. Bu stüdyonun ilk oyununu 2006’da, PlayStation 2 ve orijinal Xbox için yayınlanan Urban Chaos: Riot Response adlı bir FPS oyunuydu. Stüdyonun asıl ün kazanma sebebi ise Batman: Arkham Asylum ile başlayan Arkham serisi oldu.

Rocksteady’nin Bel Kemikleri Stüdyodan Ayrıldı

Rocksteady

Batman: Arkham Asylum birkaç ödül aldı ve bu da Arkham evreninde birkaç devam oyunu ve hatta yan oyunlar geliştirilmesine yol açtı. Rocksteady Studios’un son oyunu ve Arkham serisinin beşinci oyunu Suicide Squad: Kill the Justice League, 2023’ün başlarında Microsoft Windows, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için çıkış yapacak.

Bu büyük stüdyoyu kurduktan 18 yıl sonra, Sefton Hill ve Jamie Walker, 2022’nin sonunda şirketten ayrılacaklarını duyurdu. Şirketin resmi web sitesinde yayınlanan bir mektupta kurucu ortaklar, hayranlarına ve ekibine teşekkür ederek “birlikte yeni bir maceraya başlamak için zamanın geldiğini” açıklayarak ayrılık haberini verdi.

Hill ve Walker’ın yerini almak için Nathan Burlow yeni Stüdyo Başkanı olacak. Darius Sadeghian ise Stüdyo Ürün Başkanı rolüne geçecek. Burlow, tüm Batman Arkham oyunlarında stüdyonun kurucu üyesi ve Yapım Direktörüydü. Sadeghian, Rocksteady Studios’a yaklaşık sekiz yıl önce katıldı ve 2020’den beri Üretim Direktörü olarak görev yapıyordu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.