Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Arkane’nin Kurucusundan Yeni Bilim Kurgu Rol Yapma Projesi

Arkane'nin kurucusu Raphaël Colantonio kurmuş olduğu WolfEye Studios'tan yeni bir projeyi duyurdu. Oyun şu anda ön geliştirme aşamasında.

Lyon merkezli Fransız oyun geliştiricisi Arkane‘nin kurucusu Raphaël Colantonio yeni projesini duyurdu. Açıklanan detaylara göre yeni oyun birinci şahıs bir kamera bakış açısına sahip olacak. Aynı zamanda retro bir bilim kurgu teması ile beraber bizlere sunulacak. Aksiyon ve rol yapma unsurlarını da içerecek olan bu proje şu anda ön geliştirme aşamasında bulunuyor.

Arkane’nin eski yönetici yapımcılarından Colantonio ve Julien Roby, 2019 yılında şirketten ayrılarak WolfEye Studios adında yeni bir ekip kurduklarını duyurdu. Colantonio, Twitter üzerinden yayınladığı bir gönderide yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını ve oyunun türünün rol yapma olacağını açıkladı. Gönderi içerisinde aynı zamanda çeşitli görüntüler de yer aldı. Bu görüntüler eşliğinde oyunun retro bilim kurgu ve FPS unsurlarına sahip olacağı açıkça görülüyor.

Arkane’de Çalışan İsimler Yeni Projesini Duyurdu

Colantonio, Arkane’de 18 yıl geçirdi ve bu süre zarfında Dishonored, Prey, Arx Fatalis ve Dark Messiah of Might and Magic gibi oyunların arkasındaki stüdyoda başkan ve ortak yaratıcı yönetmen olarak görev yaptı. Roby ise aynı şirkette 11 yıl boyunca çalıştı ve yakın zamanda Borderlands: The Pre-Sequel ve Mafia 3′te yapımcı olarak çalıştıktan sonra 2K’dan ayrılıp WolfEye stüdyosunu kurdu.

scifif

Stüdyonun ilk oyunu Weird West Mart 2022’de piyasaya sürüldü. Oyun, vahşi batının yeniden tasarlanmış yapısını bünyesinde barındırıyor ve karanlık bir hikaye ile beraber karşımıza çıkıyor. Aksiyon ve rol yapma unsurlarını içeren bu yapım oyuncular tarafından seviliyor ve inceleme sitesi Metacritic’te oldukça iyi puanlar almış durumda. Bu puanlara bakacak olursak PC’de 76, PS4’te 73 ve Xbox One’da ise 81 puan diyebiliriz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.