Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

ARK Survival Ascending’de AMD FSR 3.0 Nasıl Etkin Hale Getirilir?

Hayatta kalma temasıyla ön plana çıkan ARK Survival Ascending için yeni bir seçeneği nasıl aktif hale getireceğinizi sizlere aktarmak istiyoruz. 

Hayatta kalma temasıyla ön plana çıkan ARK Survival Ascending için yeni bir seçeneği nasıl aktif hale getireceğinizi sizlere aktarmak istiyoruz.  Oyun bildiğiniz üzere yeni nesil oyun motoru olarak nitelendirilen Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor ve şu anda erken erişim sürümü ile karşımıza çıkıyor. Proje hem Nanite hem de Lumen desteklerinden tam bir şekilde yararlanıyor ve piyasadaki ekran kartı ağırlıklı oyunlardan biri olarak  karşımıza çıkıyor.

Bu tarz oyunlarda bildiğiniz üzere performansı arttırmak için kullanıcılar çeşitli yollar alıyor. Bu yollardan biri de AMD FSR 3.0 özelliğini aktif hale getirmek. Sizlere haberimizde bu desteği nasıl aktif hale getirebileceğinizi ve performansınızı nasıl üst seviye çıkarabileceğinizi detaylandırıyoruz .Öncelikle oyun ilk çıkış yaptığında yalnızca NVIDIA DLSS 3‘ü destekliyordu şimdi ise AMD’nin teknolojisini de bizlere sunuyor.

ARK Survival Ascending Karışık Etikete Sahip

ARK Survival Ascending içerisinde AMD FSR 3.0 özelliğini aktif hale getirmeniz için öncelikle aşağıda yer alan komut satırlarınıoyun klasöründe bulabileceğiniz Engine.ini dosyasına yapıştırmanız gerekiyor. Bu şekilde oyun otomatik olarak bu özelliği aktif hale getirecek ve oyundan tam bir verim alabileceksiniz. Komut satırları ise şu şekilde:

 • [/Script/FFXFSR3settings.FFXFSR3settings]
 • r.FidelityFX.FSR3.Enabled=True
 • r.FidelityFX.FSR3.UseNativeDX12=True
 • r.FidelityFX.FI.Enabled=True
 • r.FidelityFX.FSR3.QualityMode=3
ark survival ascended screenshot

Yaptığınız değişiklik sonrası AMD FSR 3.0 Frame Generation herhangi bir sebepten dolayı aktif hale gelmemişse oyun içerisine girerek konsol komutanı açabilir ve r.FidelityFX.FSR3.QualityMode=3 komutunu manuel olarak uygulayabilirsiniz. Bu şekilde özelliği aktif hale getirebilir ve oyunu sorunsuz ve yüksek akıcılıkta oynayabilirsiniz .

Son olarak ARK: Survival Ascending hayatta kalma simülasyon deneyimi sunuyor. Oyunun Steam platformundaki sayfasına bakacak olursak karışık etiketine sahip olduğunu aktarabiliyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.