Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

ARK Survival Ascended Ertelendi

Studio Wildcard, ARK: Survival Ascended hakkında yeni bilgiler paylaştı. Yeniden yapımın çıkış tarihi değişti. Ayrıca yeni bir fiyat belirlendi.

ARK Survival Ascended, gerekli olmadığı için topluluğun istemediği yeniden düzenlemelerden birisi olarak duyuruldu. Ücretli yenilemenin duyurulmasından kısa bir süre sonra, oyun ile ilgili yeni bilgiler paylaşıldı. Geliştiriciler, diğer şeylerin yanı sıra bir fiyat artışı duyurdu. Bu, yeniden yapımın gereksiz olduğunu savunan ve oyunu boykot eden hayranların hoşuna gitmedi.

Bugün ise Wildcard, yeniden yapılan oyun hakkında yeni bilgiler yayınlayarak işleri yeniden karıştırdı. Nisan ayında açıklanan değişikliklerle karşılaştırıldığında, kulağa genel olarak biraz daha iyi gelen bu yeniliklerin yanı sıra oyunun ertelendiği haberini de aldık. En önemli haberlerden biri de ARK: Survival Ascended’in çıkış tarihindeki değişiklik oldu. Oyun, Ağustos yerine artık bu Ekim ayında PC, Xbox Series X/S ve PlayStation 5’te çıkış yapacak.

ARK Survival Ascended Neler Vaat Ediyor?

ARK Survival Ascended Ertelendi

DLC’lerin yenilenen sürümlerinde de bir gecikme yaşandı. Scorched Earth, Aralık ayında ASA için yayınlanacak olan Ragnarok ve Aberration ise 2024’ün ilk çeyreğinde yayınlanacak. Bundan sonra daha fazla harita da gelecek. ASA’nın 2024’ün sonunda erken erişimden çıkması planlanıyor.

Oyuncuların bir kez daha kafasını karıştırabilecek olan ise yeniden yapımın yeni fiyatı oldu. ARK Survival Ascended’e erken erişimin 45 dolara mal olması bekleniyor. Ancak lansman için, oyunu 5 dolar daha ucuza satın alabileceksiniz. Geliştiriciler, bu kararın tam olarak yenilenen DLC’lerin gecikmesi nedeniyle içeriğin kırpılmasıyla verildiğini açıklıyor.

Nisan ayında geliştiriciler, yeniden düzenleme ve ARK’nın ikinci bölümünü içeren bir setin 49,99 dolara mal olacağını duyurdu. Daha sonra ASA’nın devam oyununa erişim sunmayacağı ve oyuncuların yine de yalnızca yeniden düzenleme için 60 dolar gibi daha fazla ödeme yapması gerektiği açıklandı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.