Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apple’ın Popüler Oyun Hizmeti Zamlandı

Apple Arcade, aylık 34,99 TL yerine artık aylık 69,99 TL olacak. Bu zam Türkiye'ye özel değil, hizmetin fiyatı tüm dünyada arttı.

Teknoloji devi, Apple Arcade abonelik hizmetinin fiyatını artırdı. Bundan dört yıl önce ayda 4,99 dolar karşılığında 50 oyunla hizmet vermeye başlayan şirket, kısa süre içerisinde 100 oyuna ulaşarak ve reklamsız mobil oyun keyfi sunarak büyük beğeni topladı. Hizmete ilk kez zam yapacak olan iPhone üreticisi, abonelik ücretinin aylık 6,99 dolar olacağını belirtti.

Türkiye’de de 34,99 TL olarak hizmet vermeye başlayan Arcade, bu genel zam ile artık aylık 69,99 TL‘den alıcı bulacak. Fiyat size yüksek gelebilir ancak altı kullanıcıya kadar aile paylaşımı sunan hizmet, 6 kişi kullandığınız taktirde kişi başı 10 TL gibi komik bir ücrete tekabül ediyor. Ayrıca tüm oyunları çevrimdışı veya çevrimiçi olarak tamamen reklamsız ve oyun içi satın alımlar olmadan deneyimliyorsunuz.

Apple Arcade Artık Daha Pahalı

Apple'ın Popüler Oyun Hizmeti Zamlandı

Apple TV ile de çalışan hizmet, iOS 13 ve üzeri tüm cihazlarla uyumlu. Ayrıca oyunları PS4 veya Xbox One kontrolcüleri ile oynayabiliyorsunuz. Bu arada teknoloji devinin TV Plus hizmetine de zam geldi ancak bu hizmet Türkiye’de mevcut değil. Yine de VPN veya benzeri uygulamalarla bu hizmetten faydalanıyorsanız, artık aylık 6,99 dolar yerine 9,99 dolar ödeyeceğinize belirtelim.

Netflix, Disney, Hulu, HBO, Amazon, Paramount ve YouTube bu yıl abonelik fiyatlarını artırdı. PlayStation Plus ve Microsoft’un Game Pass gibi oyun hizmetlerinin fiyatları da bu yıl arttı. Instagram, X ve TikTok gibi platformlara abonelik tabanlı üyelik ücretleri getirildi. Bakalım, bu abonelik hizmetlerinin zam furyası nereye kadar devam edecek?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.