Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apple Yeni Güncelleme İle Batarya Sorununu Çözüyor

Apple, iPhone ve iPad kullanıcılarının son güncellemeden sonra yaşadığı batarya sorununu çözecek. Teknoloji devi şirketin birkaç hafta önce yayınladığı iOS/iPadOS 15.4 güncellemesinden sonra yaşanan bu problem için yeni bir güncelleme yayınladı.

Apple, 15.4’ü piyasaya sürdükten bir hafta sonra pille ilgili gelen şikayetlere teşekkür ederek yardım etmekten mutluluk duyacaklarını söyleyen geri dönütler verdi. Başta, herhangi bir güncellemeden sonra uygulamaların 48 saate kadar ayarlanamaması normal diyen şirket, sorunu yaşamaya devam eden müşterilerin sorunu daha derinlemesine inceleyebilmeleri için doğrudan mesaj yoluyla Apple’ın destek ekibiyle iletişime geçmeleri gerektiğini ekledi.

Bazı kullanıcılar, son çıkan 15.4 güncellemesini yaptıktan sonra pillerinde hızlı bir tükenme yaşadığını dile getirmişti. Şirket, perşembe günü yayınladığı 15.4.1 güncellemesi ile bu sorunu kökünden halledeceklerini söyledi.

Apple Şikayetlerle İlgili Bir Açıklama Yapmıyor

Apple


15.4 güncellemesinin neden hızlı pil azalmasına sebep olduğu hala bilinmiyor. Apple, konuyla ilgili olarak kaç kişinin kendisiyle iletişime geçtiğini de açıklamadı ancak sorunu zamanında çözebilecek kadar ciddi olduğunu açıkça belirtti. Perşembe günkü güncelleme, yaşanan pil sorununu çözmenin yanı sıra Braille cihazlarının herhangi bir uyarıya karşı yanıt vermemesine ve Made for iPhone işitme cihazlarının bazen bağlantılarının kopmasına da çözüm sağlıyor.

Pek çok mobil kullanıcı, sorunlar giderilene kadar güncelleme yapmaktan çekinmişti fakat hatalar düzeldiğine göre artık rahatlıkla kullanılabilir. Perşembe günkü 15.4.1 güncellemesi aynı zamanda önemli bir güvenlik sorununu da ele alıyor. Güncellemeyi yapmak için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye giderek komutları takip edebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.