Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apple, Yeni COVID-19 Tedbirleri Kapsamında İngiltere’deki Tüm Mağazalarını Kapattı

Yeni COVID-19 tedbirleri kapsamında Apple, İngiltere'de bulunan mağazalarını kapattı.

9to5Mac‘e göre Apple, sürmekte olan koronavirüs salgını sırasında yeni bir ulusal kilitlenme nedeniyle 5 Ocak 2021 tarihinden itibaren İngiltere’deki 18 Apple Mağazasının tamamını kapattı. Apple’ın Birleşik Krallık’taki tüm fiziksel perakende mağazaları şu anda kapalıdır.

Apple Yeni COVID 19 Tedbirleri Kapsaminda Ingilteredeki Tum Magazalarini Kapatti 1

Mağazaların kapatılması İngiltere’nin almış olduğu yeni COVID-19 tedbirleri kapsamında gerçekleşiyor. Hem İngiltere hem de İskoçya da evde kalma emirleri verdi ve tüm okullar ve kolejler Salı gününden itibaren kapanıyor. Birleşik Krallık yeni, daha bulaşıcı mutasyona uğramış COVID-19 virüsü ile karşı karşıya kaldığından dolayı alınan bu önlemler kapsamında Apple mağazaları da kapatıldı.

Apple’ın mağazaları, tümü devletin kuralları uyarınca kapılarını kapatmaları gereken elektronik ürünler ve cep telefonu mağazalarını içeren, “gerekli olmayan” perakende işletmeler kapsamına girdiği için kapandı. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yeni tedbirlerin en azından Şubat ortasına kadar uygulanacağını söyledi.

Mağazaların kapanması nedeniyle Apple, alışveriş yapanları İngiltere genelinde ücretsiz ve temassız teslimatla çevrimiçi ürün satın almaya çağırıyor.

Bildiğiniz üzere yeni tip mutasyona uğramış olan koronavirüsü şu anda ülkemizde de mevcut olarak yer alıyor. Henüz daha virüsün kendisiyle ilgili tam bir çözüm bulunamamışken mutasyona uğramış ve daha bulaşıcı olan yeni tip virüs ile yapılacak olan savaşın nasıl olacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.

    Valorant VP En Ucuz Fiyat, Stoklarla Sınırlı!

    X