Apple Watch 6 Çıkış Tarihi, Fiyatı Ve Özellikleri

Apple Watch 6 ne kadar ? Apple Watch 6 fiyatı ne kadar ? Apple Watch 6 ne zaman çıkacak ?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Apple Watch 6, Apple tarafından yeni tanıtıldı ve yeni özellikleri, tasarımı ve diğer özellikleri hakkında bildiklerimiz de dahil olmak üzere bilmeniz gereken tüm ayrıntılara sahibiz. Şirket, yeni akıllı saati Apple Watch 6’yı kendi düzenlediği etkinlikte, iPad Air 4‘ü de piyasaya sürmesi beklenen ve hatta yaklaşan iPhone 12‘den bahsetmesi beklenen Apple Etkinliğinde tanıttı.

Apple Watch 6 Tüm Özellikleri

Bugün yani 15 Eylül 2020 tarihinde yapılan Apple Etkinliği kapsamında yeni Apple Watch 6 akıllı saati tanıtıldı. Öncelikle yeni renkler olarak yeni bir mavi alüminyum kasanın yanı sıra paslanmaz çeliğin altın bir versiyonunu içeriyor. Tasarım olarak Apple Watch 4 ve Apple Watch 5’e oldukça benzeyen Apple Watch 6’da çok büyük tasarım farklılıkları bulunmuyor. Önceki versiyonlarda olduğu gibi Apple Watch 6’da açık ekran özelliği bulunuyor. Önceki sürümlere göre ekran parlığı 2.5 kat arttırılmış, bu da farklı ışıklandırmalarda görmeyi kolaylaştıracaktır.

Bunların yanı sıra yeni Apple Watch 6’da kanda ki oksijen seviyenizi görebileceğiniz yeni bir gösterge bulunuyor. Ortalama olarak kanda ki oksijen seviyenizi ölçmek istediğinizde tek yapmanız gereken tarama tuşuna basıp 15 saniye beklemek olacaktır. Daha sonra Apple Watch 6’nın üzerinde bulunan sensörler sizin oksijende ki kan seviyenizi ölçtükten sonra size sonuçları gösterecek. Ayrıca yeni akıllı saat arka plan okumaları da aldığından siz uyurken veya gün boyunca sonuç alabilirsiniz. Yeni antrenmanlardan kolaylaştırılmış komplikasyonlara, uyku takibine, el yıkama takibine ve daha fazlasına kadar bir çok şey barındırıyor.

Apple Watch 6 satın almak isteyen kullanıcılar 44 ve 40mm olarak satışa sunulacak olan akıllı saatlerden alabilecek. Bunun yanı sıra Apple, mevcut kayışlar için yeni renkler de dahil olmak üzere çeşitli yeni kayış türlerini ve renklerini de duyurdu.

Son olarak, Apple Watch 6’ya S6 işlemci ekledi. Bu işlemcinin tam olarak hangi özelliklere sahip olduğunu bilmiyoruz ancak daha hızlı olacağını söylemek mümkün. Ayrıca yeni Watch 6, Haziran 2020 tarihinde yayınlanan watchOS 7 yazılımı ile birlikte piyasaya sürülecek.

Apple Watch 6 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple etkinliğinde açıklanan bir diğer şey ise aslında çoğumuzun merak ettiği şey, evet Apple Watch 6 ne kadar ? bu sorunun cevabını Apple etkinliği sırasında öğrendik. Amerika’da 18 Eylül 2020 tarihinde piyasaya sürülecek olan yeni akıllı saat Apple Watch 6’nın satış fiyatı Amerika’da 399 Dolar olarak belirlenmiş. Henüz sadece Amerika fiyatı açıklanan Apple Watch 6’nın diğer bölgelere ne zaman geleceği ise büyük bir ihtimalle önümüzde ki günlerde açıklanacaktır. Ancak Türkiye için fiyatının ortalama olarak 4000-5000 TL arasında olmasını bekliyoruz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol