Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apple, Thunderbolt 4 Pro’yu Yok Artık Dedirten Fiyatıyla Duyurdu

Apple, rakiplerinde henüz bulunmayan 3 metre uzunluğundaki Thunderbolt 4 Pro isimli kablosunu satışa sundu.

Apple Thunderbolt 4 Pro‘yu duyurdu. Teknoloji devi, nispeten pahalı ürünler satmasıyla ünlü. Mükemmel nitelikleri ve uzun ömürleri nedeniyle aslında oldukça uygun fiyatlı olduklarını iddia eden büyük bir kitlesi de mevcut. Bununla birlikte, bazı ürünler neredeyse nesnel olarak saçma fiyat etiketlerine sahip.

Örneğin 300 TL’lik Parlatma Bezi gerçekten şaşırtıcı ancak gelin bir de 3 metre Thunderbolt 4 Pro kablosuna bakın. Premium pazarda 3 metre uzunluğa sahip ilk kablo olmasına rağmen, şirket 159 dolarlık (2.699.00 TL) fiyat etiketiyle gerçekten herkese “yok artık” dedirtti. OWC, Belkin ve CalDigit gibi şirketler henüz 3 metrelik bir Thunderbolt kablosu satışa sunmadığı için ürün henüz rakipsiz.

Thunderbolt 4 Pro Henüz Rakipsiz Durumda

Thunderbolt 4 Pro
Thunderbolt 4 Pro, uzunluğuyla rakiplerinin bir adım önünde.

Saygın bir şirketten 3 metrelik bir Thunderbolt 4 kablosu arıyorsanız, şu anda tek seçeneğiniz Apple olacak. Daha dayanıklı olmasını sağlayan örgülü bir yapıya sahip olan kablo tek renk seçeneği olan Siyah rengiyle satışa sunuldu. Apple’ın rakipsiz kablosunun özellikleri ise şöyle olacak:

 • Verileri 40Gb/s’ye kadar aktarın;
 • 10Gb/s’ye kadar USB 3.1 Gen 2 veri aktarımı;
 • DisplayPort video çıkışı (HBR3);
 • Thunderbolt (USB-C) ve USB aygıtlarına ve ekranlarına bağlanın;
 • 100 watt’a kadar güç dağıtımı;
 • Altı Thunderbolt 3 cihazına kadar zincirleme bağlantı.

Apple’ın 3 metrelik Pro kablosu, Thunderbolt 4’ün avantajlarından uzaktaki cihazlarda kullanmak isteyenler için tasarlandı. Eğer 3 metre uzunluğa ihtiyacınız yoksa, şirket 2.219.00 TL karşılığında 1.8 metrelik bir versiyonu da mevcut. Bu durumda, diğer makul markalardan çok pahalı olmayan birçok seçenek de bulabilirsiniz. Bu departmanda 3 metrelik rakip olmadığı düşünüldüğünde, Apple bunu kabloyu biraz daha ucuza çok daha fazla satabilirdi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.