Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apple Music ve Apple TV Windows’a Geldi

Apple Music, Apple TV ve Apple Devices uygulamaları Microsoft Store aracılığıyla Windows 11'e geldi.

Geçen yıl Microsoft ve Apple, Apple Music ve Apple TV uygulamalarının 2022’de Windows’a geleceğini duyurmuştu ancak bu proje hayata geçmemişti. Nihayet şirket, Apple Music ve Apple TV uygulamalarının beta sürümlerini Windows 11 için yayınladı. Uygulamalar artık Microsoft Store’dan indirilebiliyor bu yüzden Beta sürümlerini doğrudan bir dizüstü bilgisayar veya tablete yükleyebilirsiniz.

Bu uygulamaların her ikisi de modern Microsoft teknolojileri ile oluşturuldu dolayısıyla daha hızlı çalışıyorlar ve iTunes uygulamasından daha az kaynak tüketiyorlar. Kullanıcı arayüz tasarımı, uygulamaların macOS sürümlerine büyük ölçüde benziyor.

Apple Music Hala iTunes’a Bağlı Olacak

Apple Music

Bununla birlikte Apple, biraz ince ayar yaparak Windows 11 tasarım dili ve uygulamalar için güzel bir uyum yakaladı. Apple Music uygulaması, yüksek çözünürlüklü müzikleri dinlemenizi sağlıyor ayrıca Music kitaplığınıza ve iTunes satın alımlarınıza yeni uygulamadan erişilebiliyorsunuz. Windows 11 için Apple TV uygulaması, Apple TV+’daki filmleri, dizileri ve Apple’dan satın aldığınız video içeriğini izlemenizi sağlıyor.

Bu formatı destekleyen cihazlarda ise uygulama 4K HDR seçeneğini de sunuyor. Daha önce, Apple TV içeriğini Windows’ta izlemenin tek yolu bir web tarayıcısı kullanmaktı ve bu deneyim genellikle olumsuz sonlanıyordu. Apple ayrıca Apple Devices uygulamasını da Windows 11’e getiriyor. Bu uygulama Apple cihazlarınızdaki verileri yedeklemenizi, onları geri yüklemenizi ve senkronize etmenizi sağlar. Apple, sesli kitapları ve podcast’leri desteklemek için iTunes’u güncellemeye devam edecek çünkü bu tür içerikler yeni Apple Music uygulaması tarafından hâlâ desteklenmiyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.