Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apple Music Replay Tasarımı Yenilendi

Apple Music Replay, 2022 için çok ihtiyaç duyulan bir yeniden tasarıma kavuştu. Spotify Wrapped kadar şık değil ama yine de önemli bir yenilik.

Apple Music kullanıcıları, Apple Music Replay sayesinde artık bu yıl hizmette dinlediklerinin bir özetine erişebilecek. Apple, henüz Spotify Wrapped ile aynı seviyede olmasa da, özelliği çok daha şık bir deneyim haline getirmek için yeniden tasarladı.

Öncelikle, Apple Music Replay ayrıntılarınızın tamamına (en çok çalınan parçalarınızın bir çalma listesine sahip olan) Apple Music uygulamasından ziyade yalnızca web üzerinden erişebileceksiniz. Sayfanın üst kısmında, müzik dinleyerek kaç dakika harcadığınızı ve yılın en iyi şarkısını, sanatçısını, albümünü ve türlerini içeren hikayeler tarzı bir öne çıkan makara göreceksiniz.

Apple Music Replay 2022 Tasarımı Yenilendi

Apple Music Replay

Sayfanın aşağısında en iyi 10 şarkı, sanatçı ve albüm listeleri ve en iyi beş çalma listeniz bulunacak. Dahası, belirli bir sanatçı için ilk 100 dinleyici arasında olup olmadığınızı göreceksiniz.

Apple Music Replay 2022 sonucunuzu veya diğer istatistikleri sosyal platformlarda veya arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz. iOS’ta Replay boyunca noktalı paylaşım düğmeleri olacak ve birine dokunmak normal paylaşım sayfasını önünüze getirecek. Üzülerek, Apple Music’in masaüstü web oynatıcısında paylaş düğmeleri olmadığını belirtelim.

Bu arada Apple Music, yılın en çok Shazamlanan şarkılarını içeren yıl sonu listelerini yayınladı. The Kid Laroi ve Justin Bieber, “Stay” ile hizmetin 2022’nin en popüler şarkısına sahip olurken, Bad Bunny’nin Un Verano Sin Ti adlı şarkısı Apple Music’in en büyük albümü oldu. En iyi 100 şarkı listesinde, türler açısından 32 parçayla hip hop başı çekerken, onu pop (23), R&B/soul (11), Latin (8) ve J-Pop (6) takip etti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.