Apple iOS 14 Güncellemesinin Çıkacağı Tarihi Açıkladı

iOS 14 güncellemesi yarın tüm iOS 13 güncellemesi alan iPhone ve iPad touch modelleri için yayınlanıyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Apple tarafından yapılan açıklama ile birlikte iOS 14 güncellemesinin çıkacağı tarih belli oldu.

Teknoloji devi Apple yeni ürünlerinin yanında yeni yazılımlarının da çıkış tarihlerini gerçekleştirdiği etkinlikte açıkladı. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre iOS 14’ün final sürümü yarın yayınlanacak. Yarın ayrıca iOS 14 dışında iPadOS 14, watchOS 7 ve macOS Big Sur işletim sistemlerinin final sürümleri de indirmeye sunulacak.

iOS 14 sürümü ile birlikte Widget penceresi de daha modern bir hal alıyor. Widget’ları ana ekrana ekleyebilecek olan kullanıcılar, şimdilik videolar özelinde resim içinde resim özelliğini kullanabilecek. Yeni özellikle birlikte kullanıcılar uygulamaları kullanırken aynı zamanda video izleyebilecek.

iOS 14 sürümü ile birlikte dijital asistan Siri de gelişiyor. Daha hızlı çalışan bir sesli asistan olan Siri, uygulamaları açabiliyor ve bildirim olarak bilgi getirebiliyor. Eskiye göre daha iyi sonuçlar sunan Siri, Google Asistant’ı biraz daha yakalamayı başarıyor. Şimdilik Türkçe dil desteği olmasa da Siri artık Translate özelliğine kavuşuyor.

iOS işletim sisteminin en önemli uygulamalarından birisi olan Mesajlar uygulaması da iOS 14 sürümü ile birlikte önemli özelliklere kavuşuyor. Apple iOS 14 sürümü ile birlikte anlık mesajlaşma uygulamalarında gördüğümüz özelliklerin pek çoğunu Mesajlar uygulamasına ekliyor. Yeni mesajlar uygulaması ile birlikte artık yeni Memoji ifadeleri da kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Apple Maps uygulaması da yeniliklerden payını alıyor. Öneriler altyapısı ile geliştirilen uygulama, kişiler için en iyi önerileri sunuyor. Apple Maps üzerinde ayrıca bisiklet modu ve elektrikli araçların şarj yerlerinin bilgileri de bulunuyor.

iOS 14 ile birlikte gelen en büyük yeniliklerden birisi de App Clip özelliği oluyor. App Clip özelliği ile birlikte hayatımıza “ufak uygulamalar” kavramı giriyor. iOS cephesinde uzun zamandır konuşulan bu özellik ile birlikte, büyük uygulamalar indirilmeden de kullanılabilecek. iOS 14 sürümünde ayrıca Apple gizliliği bir tık daha arttırıyor ve uygulamaların kullanıcıların hangi verilerini algını, kullanıcılara söylüyor. iOS 14 sürümünün yeni iPhone modellerinin tanıtımıyla birlikte indirmeye sunulması bekleniyor. iOS 14 sürümü iOS 13 sürümü alan tüm iPhone ve iPod touch modellerine gelecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol