Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Apple, Hataları Düzelten MacOS Big Sur 11.2 Güncellemesini Yayınladı

macOS güncellemesi, iOS, iPadOS, tvOS ve watchOS güncellemelerinden bir hafta sonra geldi. İşte güncelleme hakkında detaylar.

Apple, desteklenen Mac dizüstü bilgisayarlar ve masaüstü bilgisayarlar için macOS 11 Big Sur işletim sistemi için küçük çaplı bir güncelleme yayınladı. Big Sur 11.2 güncellemesi, Bluetooth güvenilirliğini artırdığı gibi, sistemdeki bir dizi hatayı düzeltiyor.

Bu hatalar, bir HDMI-DVI dönüştürücü kullanılırken, harici ekranların yalnızca siyah bir ekran gösterdiği, Mac mini ile ilgili yaygın olarak bildirilen bir sorunu içeriyor. Güncelleme ayrıca bazı durumlarda kullanıcı parolasını girdikten sonra Sistem Tercihleri panelinin kilidinin açılmaması sorununu ve bazen Apple ProRAW görüntülerinde yapılan değişikliklerin kaydedilmesini engelleyen bir hatayı düzeltiyor.

MacOS Big Sur 11.2

MacOS Big Sur 11.2 Güncellemesi ile düzeltilen bazı hatalar:

 • Harici ekranlar, HDMI-DVI dönüştürücü kullanılarak bir Mac mini’ye (M1, 2020) bağlandığında siyah ekran gösterme sorunu düzeltildi.
 • Fotoğraflar uygulamasında Apple ProRAW fotoğraflarında yapılan düzenlemelerin kaydedilmemesine neden olan problem çözüldü.
 • iCloud Drive Masaüstü ve Belgeler Klasörleri seçeneği devre dışı bırakıldıktan sonra iCloud Drive’ın kapanma sorunu düzeltildi.
 • Yönetici parolanızı girerken Sistem Tercihleri kilidinin açılmama sorunu düzeltildi.
 • Küre tuşuna basıldığında Emoji ve Semboller bölümünün açılmama sorunu giderildi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.