Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apple, Çalışanlarını Meta’ya Kaptırmamak İçin Kesenin Ağzını Açtı

Apple yetenekli çalışanları kazanmak ve elde tutmak için çabalarken, silikon vadisindeki rekabet zorlaşıyor. Apple, bazı çalışanlarına Meta'ya gitmemeleri için büyük bir miktarda ikramiye verdi.

Bloomberg‘in bir haberine göre Apple, Meta (eski adıyla Facebook) gibi rakip şirketlere gitmeyi önlemek için belirli mühendislere beklenmedik miktarlarda ikramiyeler veriyor. Habere göre tasarım, donanım ve yazılım geliştirme ve diğer operasyonlarından seçilmiş mühendislere 50000 ila 180.000 dolar arasında değişen miktarda ikramiye alacaklar.

Çoğu mühendis 80.000 ila 120.000 dolar değerinde hisse aldı ancak bu ikramiye koşulsuz şartsız verilmeyecek. Önce çalışanlar dört yıl boyunca Apple’da kalması koşuluyla ve başka hiçbir şirkette çalışmayacağını beyan edecek ve sonrasında bu ikramiyeyi almaya hak kazanacaklar.

Apple Çalışanlarını Metaya Kaptırmamak İçin 180 Bin Dolar İkramiye Veriyor

Apple

Ayrıca Bloomberg’in haberinde şöyle yazıyor: “Ödemeler temel maaş, hisse senedi birimleri ve nakit ikramiye içeren normal şirket tazminat paketlerinin parçası değil. Apple bazen çalışanlarına ek nakit ikramiyeler veriyor ancak en son hisse senedi hibelerinin boyutu sıra dışı ve şaşırtıcı bir şekilde zam yapıldı. İlgili bölümlerdeki mühendislerin yaklaşık yüzde 10 ila yüzde 20’sine verildi.”

Cupertino şirketi, yöneticilerine bu ikramiyelerin mühendislere yüksek performans için bir ikramiye ödemesi olarak verilebileceğini bildirdi. Son birkaç ayda 100’den fazla çalışanını Meta’ya kaptırdıktan sonra bu olay, teknoloji devinin AR kulaklık lansmanı öncesinde Meta’ya daha fazla çalışanlarının ayrılmasını önlemek için yapılan bir hamle olduğu belirtiliyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.