Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apple, App Store’da Xcode 13 Uygulamalarını Zorunlu Kılacak

Önümüzdeki aydan itibaren Apple, App Store'a gönderilen uygulamaların Xcode 13 ile oluşturulmasını zorunlu kılmaya başlayacak.

Apple Salı günü yaptığı bir duyuruda, Nisan ayında yalnızca Apple‘ın uygulama geliştirme kitinin en son sürümü olan Xcode 13 kullanılarak oluşturulan uygulamaları kabul edeceğini açıkladı.

Bu yeni sistem, 25 Nisan‘dan itibaren yürürlüğe girecek. Apple, Xcode 13’ü zorunlu kılarak App Store’a gönderilen tüm yeni uygulamaların iOS, iPad OS, watchOS, tvOS ve macOS’un en son sürümleriyle uyumlu olmasını sağlayacak. Yapılan duyuruda, “25 Nisan 2022’den itibaren App Store’a gönderilen iOS, iPadOS ve watchOS uygulamaları, iOS 15, iPadOS 15 ve watchOS 8 için SDK’ları içeren Xcode 13 ile oluşturulmalı” ifadeleri kullanıldı.

App Store’da Xcode 13 Uygulamaları Zorunlu Olacak

Xcode 13

Apple, geliştiricilerin iOS 15, watchOS 8 ve macOS Monterey ile sunulan ARkit 5, SwiftUI, SharePlay ve Safari Uzantıları dahil tüm yeni özelliklerden ve API’lerden yararlanabileceğini belirtti. Xcode 13 ile oluşturulan uygulamalar, iOS 14 ve macOS Big Sur gibi Apple yazılımının eski sürümlerini desteklemeye devam edecek. Bu zorunluluk, Apple’ın geçen hafta halka iOS 15.4 ve iPadOS 15.5’i piyasaya sürmesinden sonra geldi. En son iOS sürümü, 112 yeni Unicode 14.0 emoji, AB COVID-19 aşı sertifikaları için Sağlık ve Cüzdan desteği, maske ile Face ID kullanma yeteneği gibi özellikler ekledi.

Apple, “Daha da sezgisel ve değerli kullanıcı deneyimleri sunmak için iOS 15, iPadOS 15 ve watchOS 8’deki heyecan verici özelliklerden en iyi şekilde yararlanın. Swift’deki eşzamansız işlevlerden yararlanmak için kodunuzu yeniden düzenleyerek uygulamanızın performansını iyileştirin ve SwiftUI’deki en son güncellemelerle, uygulamalarınızı iyileştirilmiş liste görünümleri, daha iyi arama deneyimleri ve kontrol odak alanları için destek gibi yeni özelliklerle geliştirebilirsinizifadelerini kullandı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.