Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apple, 2025 Yılında Daha İnce Bir iPhone Piyasaya Sürecek

Telefon ve tablet üreticisi olarak karşımıza çıkan Apple için yeni raporlar ortaya çıktı. Açıklanan detaylara göre iPhone model telefon için 2025 yılı içerisinde daha önce bir versiyon piyasaya sürülecek. Raporda potansiyel olarak daha ince bir sürümün olacağı ve aynı zamanda Pro Max modelinden daha pahalı olacağı belirtiliyor.

Bilgiler dahilinde sadece bunlar yer almıyor. Diğer taraftan yeni ince modelin Eylül 2025 tarihinde iPhone 17 ile birlikte piyasaya sürülmesinin planlandığı aktarılıyor. Raporda Cupertino / Kaliforniya merkezli şirketin Apple’ın A19 olarak adlandırdığı en yeni nesil işlemcisine sahip olabilecek D23 kod adlı cihaz için hala farklı tasarımları test ettiği belirtildi. Bu test için Reuters’in yorum talebinde bulunduğu ancak Apple’ın henüz yanıt vermediği ifade ediliyor.

Yeni iPhone Modelleri Yolda

Daha ince sürümün piyasaya sürülmesinin beklendiği bu süreçte elbette diğer şirketlerle olan rekabet kızışmaya devam ediyor. Çin’de Honor ve Huawei ve Samsung Electronics‘in hamleleri Apple‘ı yeni mücadelelere itiyor. Şirket, bu kapsamda popüler bir ürün olarak karşımıza çıkan iPhone’lara çeki düzen vermeye ihtiyaç hissediyor.

Apple iPhone

Öte yandan büyük teknoloji şirketlerinin pazar payları şu an için belli oluyor ve en büyük pay Samsung’un oluyor. Araştırma şirketi International Data Corporation‘a göre 2024 yılının ilk üç ayında akıllı telefon pazarında en büyük paya %20,8 ile Samsung sahip olurken, onu %17,3’lük pazar payıyla Apple izliyor. Raporda ayrıca Apple’ın daha ucuz bir modele sahip iPhone Plus‘ı rafa kaldıracağı ve 2025 baharında SE‘nin devamı niteliğinde daha ucuz bir telefon piyasaya süreceği bildiriliyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.