Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apex Legends Yeni Bir Aktivite Rekoru Kırdı!

Apex Legends Sezon 13 güncellemesinin lansmanı, Steam'deki oyuncularda büyük bir artışla sonuçlandı ve battle royale oyunu kendi rekorunu kırdı.

Bu haftanın başlarında Respawn Entertainment, Apex Legends’ın on üçüncü sezonunu başlattı. Güncelleme, diğer şeylerin yanı sıra önemli bir silah yeniden dengelemesini, yeni bir dereceli sistemi ve Newcastle adlı yeni bir Efsaneyi içeriyordu. Oyun, 13. Sezonun lansmanı ile Steam’deki eşzamanlı oyuncu rekorunu da kırdı.

Apex Legends, 2022 yılına harika bir başlangıç yaptı. Sezon 12, 8 Şubat’ta başladı ve oyun Steam’deki eşzamanlı oyuncular için önceki rekorunu kırdı. Rekor 330.000’den fazla eşzamanlı oyuncudan 390.000’in üzerine çıktı. Bugün ise 13. Sezonun lansmanı oyunu bir adım daha ileri götürdü. Sezon 12’deki kadar büyük bir sıçrama olmasa da oyun, 412.000’den fazla eşzamanlı oyuncuya ulaşarak önceki rekoru kırdı.

Apex Legends İvmesini Hiç Kaybetmedi

Apex Legends
Oyun popülerliğini günler geçtikçe arttırdı.

Steam’deki rekor 11 Mayıs Çarşamba günü kırıldı. Bu ivme Perşembe gününe de taşındı ve 393.000’in üzerinde etkileyici bir rakam ortaya çıktı. Apex Legends, Steam’in kullanıcı tabanı Pazar günleri yükselme eğiliminde olduğu için rekoru yarın tekrar kırabilir ancak mevcut sezon için sınır 410.000 oyuncu olsa bile, Respawn bunu inanılmaz bir başarı ve ileriye dönük bir dizi etkileyici adımın en sonuncusu olarak görmeli.

Respawn Entertainment için rekorun kendisi etkileyici olsa da, Apex Legends’ın 2019’da piyasaya sürülmesinden bu yana büyümeye devam etmesi daha da etkileyici. Oyun, Steam‘e 2020’nin sonlarında geldi, bu nedenle önceki sayıları mevcut değil ancak o zamanlar oyun sadece 110.000 oyuncu civarındaydı. Şubat 2021’e kadar anlık oyuncu sayısı 190.000’e çıktı, ardından Steam’de Mayıs ayında 330.000’e kadar büyük bir artış oldu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.