Apex Legends

MMOFPS
Takip Et
9.6

Mükemmel

7.3

Kullanıcı

Apex Legends En İyi Karakterler Sıralaması

İşte Apex Legends ve en iyi karakterler.

Aslında her yeni oyuna başlarken aynı senaryo yaşanır. Apex Legends’da da bolca karakter yer alıyor ve muhtemelen başlangıçta kafanız karışacak, hangisini seçeceğinizi bilemeyeceksiniz. Bu yüzden bir sıralama yaptık ve en iyi Apex Legends karakterleri listesi hazırladık. Legend olarak bilinen bu karakterleri baştan aşağı inceleyeceğiz.

Apex Legends’ı diğer battle royale oyunlarından ayıran birinci faktör Legendların, yani karakterlerin kendine has özellikleri olması. Örneğin Fortnite ya da Blackout’ta karakterler sadece kozmetik skinlerle değişiyor fakat özellikleri aynı kalıyor. Apex Legends’da ise her birinin oyuna ayrı etkisi bulunuyor ve zafere giden yolda özel yetenekler kullanabiliyorlar.

Apex Legends’ı çıktığı günden bu yana oynayan birisi olarak en iyiden en kötüye doğru derecelendirmeyi şu şekilde yapacağım:

  • S Derecesi

  • A Derecesi

  • B Derecesi

  • C Dereceesi

Tahmin edeceğiniz gibi S derecesindeki karakterler en iyileriyken, alta doğru gittikçe ise vasatlaşıyorlar.

S Derece Karakterler

Lifeline

Apex Legends ağırlıklı olarak takım oyununa dayanıyor ve bu yüzden de Lifeline oyundaki en önemli Legend.

Taktiksel yeteneği olan D.O.C. Heal Drone çoğu zamanda hayat kurtarıcı ve bir drone çağırarak takım arkadaşlarınızı iyileştirebiliyorsunuz. Aynı zamanda pasif yeteneği sayesinde kendinizi daha hızlı iyileştirmeniz mümkün.

Defansif ekipmana ihtiyaç duyduğunuz anlarda ise Care Package çağırarak takımın ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

A Derece Karakterler

Wraith

Wraith hızlıca savaşa girip çıkmak isteyenler için eşsiz bir karakter. Taktiksel yeteneği Into the Void sayesinde tüm hasarlara karşı dayanıklı hale geliyor ve savaşın ortasında hızlıca yer değiştirebiliyor.

Tüm takımınızı kurtarmak istediğiniz anlarda ise ulti yeteneği Dimensional Rift ile bir portal açıp başka yere geçebiliyorsunuz. Bu portal 60 saniye sürüyor.

Bangalore

Güçlü yetenekleriyle dikkat çeken Bangalore, Apex Legends’ın gözde karakterlerinden birisi. Savaşın ortasındayken sipere ihtiyaç duyduğunuz anlarda Some Launcher yeteneği ile bir sis duvarı oluşturuyor ve rahat ediyorsunuz.

Sis bombasını attıktan sonra ulti yeteneği Rolling Thunder ile de düşmana son vuruşu yapabiliyorsunuz. Pasif yeteneği Double Time ise ateş altındayken daha hızlı hareket etmesini sağlıyor.

Mirage

Apex Coin ya da Legend Token ile açılan iki karakterden birisi olan Mirage’i bu yüzden pek çok oyuncu henüz denemedi. Buna rağmen denediğiniz zaman görüyorsunuz ki gerçekten güçlü yetenekleri var.

Tüm yetenekleri aldatmacaya dayanırken, kolaylıkla düşmanların dikkatini dağıtıp size kusursuz karşı saldırı şansı verebiliyor.

Bloodhound

Agresif bir oyun tarzını benimseyenler için Bloodhound en iyi seçeneklerden birisi. İz sürme konusund başarılı olan Bloodhound, savaşta size bölge avantajı getiercek olan karakter.

Taktiksel yeteneği Eye of the Allfather ise gizli düşmanları ya da tuzakları ortaya çıkarırken, pasif yeteneği Tracker ile de arkada kalan düşmanları görebiliyorsunuz. Savaşa girdiğiniz zaman ise Bloodhound’un ortaya serecek özel bir saldırısı olmuyor. Dolayısıyla bu karakter daha çok belli durumlarda avantaj sağlıyor.

B Derece Karakterler

Pathfinder

Pathfinder mükemmel bir karakter değil fakat yine de destek yönleriyle her takım için bir şekilde faydalı olabiliyor.

Grappling Hook yeteneği savaşlarda yeni bir bölge edinmek için avantaj sağlıyor ve hızınızı arttırıyor. Zipline özelliği ise takımın kolaylıkla son daireye geçmesini ve zemin avantajı elde etmesini sağlıyor.

Insider Knowledge adlı pasif yeteneğiyle de sıradaki halkanın yerini göerbiliyorsunuz. Bu sayede oyunun sonlarına doğru işi kolaylaştırıyor.

Gibraltar

Apex Legends’ta gerçek bir tank karakter arayanlar Gibraltar’dan memnun kalacaktır. Diğer karakterler gibi herkese faydalı yetenekleri olmasa da, yine de ekipte yer alabilecek bir legend.

Gun Shield pasif yeteneği sayesinde nişan aldığınız zaman sizi koruyan bir kalkan açılıyor. Dome of Protection aktif yeteneği ise geniş bir kalkan kubbesi açıyor ve hem sizi, hem takım arkadaşlarınıı güvene alıyor. Defensive Bombardment ulti yeteneği ise düşmanı havan topu yağmuruna tutuyor.

C Derece Karakterler

Caustic

Diğer Legends’lara göre Caustic maalesef zayıf kalıyor ve takımına birçok durumda avantaj sağlamıyor. Ulti yeteneği Nox Gas Grenade en büyük kozu ve düşmanları hem yavaşlatıyor, hem hasar veriyor.

Maalesef güçlendirme gelene kadar şimdilik Caustic’ten uzak durmanızı tavsiye ederim.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol