Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Apex Legends, Dünya Genelinde 100 Milyon Oyuncu Sayısına Ulaştı

Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ücretsiz Battle Royale oyunu Apex Legends, dünya genelinde 100 milyon oyuncu sayısına ulaştı.

Steam’de 198 bin 235 eşzamanlı oyuncu sayısına ulaşarak kendi rekorunu kıran Apex Legends, çok önemli bir kilometre taşını daha arkasında bıraktı. Geliştiriciliğini Respawn Entertainment, yayıncılığını ise Electronic Arts’ın üstlendiği ücretsiz Battle Royale oyunu, dünya genelinde 100 milyon oyuncuya ulaştı.

Haberi resmi Twitter hesabından veren Apex Legends, “100 milyon güç, daha yeni başlıyoruz. Teşekkürler Efsaneler!” ifadelerini kullandı.

Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 4 Şubat 2019‘da piyasaya sürülen Apex Legends, PUBG ve Fortnite’ın hegemonyasındaki Battle Royale dünyasına iddialı bir giriş yapmıştı. Çıktığı ilk gün 1 milyon oyuncuyu gören yapım, kısa zamanda hatrı sayılır bir oyuncu tabanına ulaşmıştı.

Bir dönem, hem finansal hem de oyuncu anlamında önemli bir kayıplar yaşayan Apex, popülaritesini yeniden artırmayı başardı. Nitekim, oyunun ulaştığı son kilometre taşı da bu olumlu gidişatı doğruluyor. Son dönemde sağlıklı bir büyüme gösteren oyunun, 2021 yılının tamamında 500 milyon dolardan fazla gelir sağlaması bekleniyor.

Apex Legends ücretsiz battle royale

Apex Legends’ın yazarı Ashley Reed, Titanfall ile aynı evreni paylaşan ücretsiz Battle Royale oyununun heyecanla beklenen 9. sezonunda çok sayıda Titanfall içeriği olacağını müjdelemişti. Yeni sezonun ne zaman başlayacağı henüz resmi olarak açıklanmadı, ancak söylentiler 4 Mayıs 2021 tarihini işaret ediyor.

Apex Legends, Xbox One, PS4, PC, Xbox Series X | S ve PS5 platformlarında ücretsiz olarak oynanabiliyor. Oyunun Nintendo Switch sürümü ise 9 Mart’ta çıkmıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.