Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apex Legends Dudak Uçuklatan Gelirini Açıkladı

Apex Legends'ın üç yılda elde ettiği inanılmaz gelir açıklandı.

Apex Legends’ı başarılı bir oyun olarak adlandırmak adeta yetersiz kalır. Sürekli olarak yeni karakterler ve içerik eklerken birkaç yıl süren herhangi bir battle royale oyunu için hala konumu çok sağlam. Görünüşe göre, kahraman tabanlı nişancı oyunu sadece eleştirel olarak değil, aynı zamanda ticari olarak da başarılı oldu. Oyun, 2 milyar dolardan fazla gelir elde etti.

Apex Legends’ın geliri, EA’nın en son mali kazanç raporunda, altıncı sayfada ortaya çıktı. Raporda, “Oyunun geliri, yıl boyunca yüzde 40’ın üzerinde artış gösterdi. Lansmandan bu yana oyunun geliri net olarak 2 milyar doları geçti” ifadeleri kullandı. Ayrıca, bir önceki sezon “şimdiye kadarki en başarılı sezon” olarak adlandırıldı ancak bunun için belirli rakamlar verilmedi.

Apex Legends Mobile Haftaya Çıkış Yapacak

Apex Legends

Apex Legends‘ın kazançlarda bu kadar yüksek bir dönüm noktasına nasıl ulaştığı bir sır değil. Her yeni sezon, yeni kozmetikler ve diğer içeriklerle bir savaş bileti geldiğini sizlere bildiriyoruz. Zorluklarla yeterli oyun içi para kazanarak geçişi elde etmek mümkün olsa da, yeni bir sezon yayınlandığında birçok oyuncunun ellerini ceplerine attığı da bir gerçek.

Aynı şey, Sezon 13: Saviors‘un yüzü olarak piyasaya sürülen Newcastle gibi yeni karakterler için de geçerli. Yeni karakteri merak edenler için, Newcastle’ın ilginç hayat hikayesini okuyabileceğiniz içeriğimize göz atmayı unutmayın. Apex Legends Şubat 2019’da piyasaya sürüldü, yani sadece üç yılda 2 milyar dolar kazanması gerçekten çok etkileyici.

Apex evreni büyüdükçe bu sayının daha da artması muhtemel. Kazanç raporu, Apex Legends Mobile‘ın EA’in “mobil büyümenin üç temel itici gücünden” biri olduğunu belirtti ve önümüzdeki hafta oyunun dünya çapında piyasaya sürüleceğini biliyoruz. Mobil sürüm, 17 Mayıs Salı günü iOS ve Android cihazlara aynı anda yayınlanacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.