Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ant-Man 3 Çıkış Tarihi, Oyuncuları ve Konusu

Bu yılın en merak edilen Marvel filmlerinden Ant-Man and the Wasp: Quantumania'nın çıkış tarihi, oyuncuları, konusu ve daha fazlası olmak üzere bildiğimiz her şeyi sizler için bir araya topladık!

Ant Man 3 ne zaman çıkacak? Bazı sahneleri Kapadokya’da çekilen Ant-Man and the Wasp: Quantumania, 2023 Marvel filmleri arasında özel bir yere sahip. Yönetmen koltuğunda Peyton Reed’in oturduğu çizgi roman uyarlaması, Marvel Sinematik Evreni‘nin beşinci aşamasını başlatacak. Scott Lang’in yeni macerasında kuantum diyarına, alternatif zaman çizelgelerine, farklı dünyalara ve çoklu evrene dalış yapacağız.

Ant Man serisindeki önceki filmler, gözlerimizin önünde var olan ancak daha küçük bir dünya olan Kuantum Alemi‘ni Marvel evreni ile tanıştırmıştı. Hank Pym, uzun süredir kayıp olan aşkı Janet Van Dyne’ı bu garip gerçeklikten kurtarmış olsa da, devam filminde kahramanlarımız kuantumun gizemli dünyasını daha fazla keşfedecekler. Fakat bu macera, son derece tuhaf ve tehlikeli sonuçlar doğuracak.

Bu yazımızda, Ant Man 3 hakkında şimdiye dek öğrendiğimiz her şeyi siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. Eğer yaklaşan yeni Marvel filmini izlemek için sabırsızlanıyorsanız, içeriğimizde ilginizi çekebilecek önemli ayrıntılar bulacaksınız. O halde lafı daha fazla uzatmayalım ve Ant Man Quantumania hakkındaki bilgilere geçelim.

Ant Man 3 Ne Zaman Çıkacak?

ant man 3 ne zaman çıkacak

MCU 5. aşamanın ilk filmi olan Ant-Man and the Wasp: Quantumania, ülkemizde 17 Şubat 2023 tarihinde vizyona girecek. Başlangıçta 2022’de yayınlanması planlanan film, çeşitli nedenlerden ötürü birkaç kez ertelendi.

Ant Man 3 izleyici karşısına çıktıktan kısa bir süre sonra, Nia DaCosta’nın The Marvels ve James Gunn’ın Guardians of the Galaxy Vol. 3 filmleri gelecek. Anlayacağınız 2023 Marvel filmleri açısından son derece hareketli bir sene olacak.

Ant Man 3 Konusu Ne Olacak?

ant man 3 konusu

Ant-Man 3’ün hikayesi; Scott, Hope, Hank Pym, Janet Van Dyne ve Scott’ın kızı Cassie’nin yanlış giden bir deneyden sonra Kuantum Diyarı‘na çekilmesini konu alıyor. Usta aktör Bill Murray, Lord Krylar adlı gizemli bir kötü adam olarak karşımıza çıkacak. Fakat Scott ve Hope’un karşı karşıya geleceği tek kötü Murray’nin karakteri olmayacak.

Filmde, MCU’nun Thanos seviyesindeki bir sonraki kötüsü Kang the Conqueror ile daha yakından tanışacağız. Jonathan Majors tarafından canlandırılan karakteri ilk olarak Loki’nin sonunda “He Who Remains” olarak görmüştük. Bu noktada bilmeyenler için ufak bir bilgilendirme yapalım. Kang, çizgi romanlarda insanüstü yeteneklere sahip olmamasına rağmen üstün mühendislik becerileri sayesinde zamanda yolculuk yaparak Dünya’yı egemenliği altın alan “sadist bir dahi” olarak biliniyor.

Farklı varyasyonları bulunan Kang’ı Loki’de Zaman Değişimi Otoritesi‘ni yaratan versiyonu olarak gördük. Karakter yıllar içinde Immortus, Iron Lad, Pharaoh Rama-Tut ve Victor Timely gibi birçok ünvan aldı. Fakat Majors, Quantumania’da ikonik kötü adamın tamamen farklı bir versiyonunu oynuyor olacak. Quantumania’nın Kang’ın bu versiyonunun MCU’ya ilk gelişi mi olacağı yoksa Avengers: Endgame sırasında zaten oralarda mı olduğunu tam olarak bilmiyoruz.

Ant Man 3 Oyuncuları

ant man 3 oyuncuları

Hem Paul Rudd hem de Evangeline Lilly, sırasıyla Scott Lang ve Hope van Dyne’ı oynamak için geri dönüyorlar. Ayrıca onlara Hank Pym rolünde Michael Douglas ve Janet van Dyne rolünde Michelle Pfeiffer da katılacak. Jonathan Majors, Marvel’ın yeni büyük kötüsü Kang the Conqueror olarak onlara meydan okuyacak.

MCU’ya yeni gelen bir diğer isim ise Scott’ın kızı Cassie Lang’i oynayacak olan Kathryn Newton olacak. Kadroda ayrıca Bill Murray gibi usta bir isim de var. 72 yaşındaki veteran aktör, Kuantum Diyarı’nın bir sakini olan Lord Krylar’ı canlandıracak. Ant Man 3 oyuncularının tam listesi şöyle:

 • Paul Rudd – Scott Lang
 • Evangeline Lilly – Hope Van Dyne
 • Jonathan Majors – Kang The Conqueror
 • Kathryn Newton – Cassie Lang
 • William Jackson Harper – Quaz
 • Michelle Pfeiffer – Janet Van Dyne
 • Michael Douglas – Dr. Hank Pym
 • Bill Murray – Krylar

Ant Man 3 çıkış tarihi, oyuncuları ve hikayesi hakkında bildiğimiz her şey bu kadar. Yeni Marvel filmi için yayınlanan son fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.