Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Angelina Jolie ve Haluk Bilginer’i Buluşturan Film: Maria

Usta aktör Haluk Bilginer ve dünyaca ünlü oyuncu Angelina Jolie, Yunan asıllı Amerikalı soprano Maria Callas'ın yaşamını konu alacak "Maria" filminde başrolü paylaşacak. Projenin yönetmenliğini Pablo Larraín üstleniyor.

Son olarak Prenses Diana’nın hayatını konu alan Spencer ile karşımıza çıkan biyografik filmlerin ünlü yönetmeni Pablo Larraín, geçmişte sansasyonel olaylarla gündeme gelen Yunan asıllı Amerikalı soprano Maria Callas‘ın hayatını beyaz perdeye taşıyor. Haziran ayında, efsanevi ismi canlandıracak oyuncunun Angelina Jolie olacağı açıklanmıştı.

Bugün ise dünyaca ünlü aktrisin başroldeki partneri belli oldu: Haluk Bilginer! Emmy ödüllü usta aktör, Maria isimli filmde Jolie’ye eşlik edecek. Bilginer, Yunan kökenli armatör ve iş insanı Aristotle Onassis‘i canlandıracak. Yönetmenliğini Larraín’in üstleneceği film, Peaky Blinders‘ın yazarı Steven Knight tarafından kaleme alınacak.

Larraín, Maria Callas’ın Yaşamını Sinemaya Taşıyor

Angelina Jolie Haluk Bilginer maria

Çekimlerine ekim ayında Budapeşte’de başlanacak olan biyografik film, gerçek olaylara dayanacak ve dünyanın en büyük kadın opera sanatçısının 1970’lerin Paris’indeki çalkantılı hikayesini anlatacak. Maria Callas’ın mirasını beyaz perdeye taşımaktan dolayı büyük bir heyecan duyduğunu söyleyen Jolie, “Bu zorlu rolün üstesinden gelmek için her şeyimi vereceğim” dedi.

1949’dan 1959’a kadar milyarder sanayici Giovanni Battista Meneghini ile evli kalan Maria Callas, Yunan asıllı armatör ve iş insanı Aristotle Onassis ile olan yasak ilişkisiyle çok konuşulmuştu. Efsanevi opera sanatçısı, 16 Eylül 1977’de evinde geçirdiği kalp krizi sebebiyle 53 yaşında hayatını kaybetti. Angelina Jolie ve Haluk Bilginer’in başrollerini paylaşacakları Maria filminin vizyon tarihi henüz belli değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.