Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Android 13 Tam Sürüme Ulaştı; İlk Hangi Telefonlara Gelecek?

Android 13 beta sürümünden çıktı ve bazı küçük ama kullanışlı yeni araçlar getirecek.

Android 13 tam sürüm olarak yayınlandı ve bugün, Samsung, ASUS, Nokia (HMD), Motorola, OnePlus, Oppo, Sony, Xiaomi ve bu yıl içinde güncellemeyi alması beklenen diğer cihazlarla birlikte Pixel telefonlar için yayılmaya başlayacak.

Google’ın mobil işletim sisteminin en son sürümü, daha ayrıntılı gizlilik denetimleri, yeni bir fotoğraf seçici, Bluetooth LE ses desteği ve bunun gibi birçok yeni özellik getirecek. Şirketin Material You tema oluşturucusundan daha fazla kişiselleştirme talep eden kullanıcıların sayısı az değildi. Google bu talebe cevap verdi ve simge kişiselleştirme seçeneklerinin de sayısını arttırdı.

Android 13 Dağıtımı Resmen Başladı

Android 13

Daha ilgi çekici güncellemelerden biri, mesajlaşma uygulamalarınızı Chromebook’unuza yayınlamanıza olanak tanıyan mesajlaşma uygulaması akışı olarak açıklandı, böylece arkadaşlarınızla dizüstü bilgisayarınızda sohbet edebilirsiniz. Google, bunun Mesajlar “ve diğer favori mesajlaşma uygulamalarınızın çoğuyla” çalıştığını söyledi.

Ayrıca üçüncü taraf kamera uygulamalarında HDR video özelliği, Google’ın ekran okuyucusu Talkback için braille ekran desteği ve bir güncelleme medya çıkışı değiştirici de göreceksiniz. Şirket, web sitesinde nelerin değiştiği hakkında daha fazla ayrıntı listeledi, böylece tüm detayları kontrol edebilirsiniz.

Kilit ekranındaki güncellenmiş medya oynatma kutusundaki hareketli ilerleme çubuğu ve QR kod tarayıcı kısayolu gibi Android 13’ü yenilenmiş hissettiren çok sayıda küçük dokunuş da mevcut. Ayrıca aşağıdaki makalemizden, yeni işletim sistemini alacak tüm telefonların güncel bir listesine ulaşabilirsiniz:

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.