Android 11 Kavisli Ekranların Yanlışlıkla Dokunma Sorununu Çözecek

Android 11 işletim sisteminin önemli özelliği ortaya çıktı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Google’ın bu yıl içerisinde duyurmaya hazırlandığı Android 11 işletim sistemi ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Android 11 işletim sistemi ile birlikte kavisli ekranların yanlışlıkla dokunma sorunu ortadan kalkacak. 

Google’ın Android 11 işletim sisteminin yeni özellikleri ortaya çıkmaya devam ediyor. Ortaya çıkan yeni bir detaya göre Android 11 işletim sisteminde özel bir “Hassasiyet Ayarı” bulunacak. Bu özellikle birlikte kavisli ekranlı akıllı telefonların yanlışlıkla dokunma sorunu ortadan kalkacak. 

Teknoloji devi Google geçtiğimiz gün Android 11 işletim sisteminin geliştiriciler için hazırlanmış olan ilk önizleme sürümünü yayınladı. Yayınlanan ilk önizleme sürümünün ardında veri madencileri Android 11 işletim sisteminde gizlenen özellikler ortaya çıkartmaya başladı. 

Android 11 işletim sisteminin kodlarını inceleyen veri madencileri “Hassasiyet Ayarı” olarak adlandırlan bir özelliğin farkına vardı. Bu özelliğin kodlarını çalıştırarak özelliğin nasıl çalıştığını görmek isteyen veri madencileri özellikle birlikte kavisli ekranların dokunma sorunu çözülecek. 

Android 11 ile birlikte gelecek olan dokunma hassasiyeti özelliği bu türlü ekranlara sahip akıllı telefonlarda bulunuyor ancak Google yeni sürüm ile birlikte bunu tüm akıllı telefonlara varsayılan olarak getiriyor. Google’ın bu özelliği geliştirip geliştirmeyeceği şimdilik bilinmiyor olsa da özelliğin Android 11 ile birlikte geleceği kesin. 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol