Android 10 Yayınlandı, Android 10 Özellikleri Nelerdir? Hangi Telefonlara Geldi?

Android 10 Google telefonlarında kullanılmaya başlandı.

Günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi olan Android yeni bir sürümünü duyurdu. 3 Eylül’de yayınlanan Android 10 şu sıralar kullanıcılar tarafından titizlikle incelenirken bizde yeni Android sürümünün hangi telefonlara geldiğini ve getirdiği yeniliklerden bahsettik.

Aşamalı bir şekilde Android 10 sürümüne geçiş yapacak olan kullanıcılar birbirinden yeni özellikler ile karşılaşacaklar. 3 Eylül’de yayınlanan yeni Android sürümü şuanda Google Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a ve Pixel 3a XL üzerinde mevcut. İlerleyen günlerde diğer akıllı telefonlara da beta olarak gelecek olan Android 10 beraberinde yeni özellikleri ile kullanıcılara daha güvenli bir kullanış sunacak.

50 yeni gizlilik ve güvenlik önlemleri ile lansmana çıkan Android 10 ile artık telefonlarımızın ekranını herhangi bir yardımcı program kullanmadan görüntü altına alabileceğiz. iPhone’larda yer alan bu özellik yeni Android sürümü ile kalıcı hale gelecek. Karanlık mod desteğine de sahip olan sürüm oldukça hızlı bir navigasyon sistemi ile kullanıcıların acil durumlardaki imdatlarına yetişecek.

5G bağlantısı konusunda da kullanıcılara oldukça geniş bir bant deneyimi sunacak olan yeni sürüm geliştiricileri de ihmal etmiyor. Geliştirici API’leri de daha geniş bir yapıda karşımıza çıkacak.

İlerleyen günlerde Android 10 LG Ve Xiaomi gibi akıllı telefonlara da gelecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol