Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Among Us’ın Başı DDoS Saldırılarıyla Dertte

Çıkış yaptığından beri yoğun ilgi gören Among Us, diğer büyük firmaları da zor durumda bırakan saldırılara maruz kaldı.

Popüler aldatma oyunu Among Us oyuncuları, 24 Mart‘ta sunucularına bağlanmada zorluk yaşamaya başladı. Görünüşe göre bir DDoS saldırısının sonucu olan sorunla başa çıkmak için geliştiriciler, sunucuları çevrimdışına almak zorunda kaldı.

Innersloth sorunu çözmeye çalışırken Kuzey Amerika ve Avrupa’daki sunucular çevrimdışı duruma getirildi. Devam eden DDoS saldırısı hakkında ilk kez bir paylaşım yapan geliştiriciler, “lol devam eden bir sabotajımız var” yazısıyla bir tweet attı. Düzeltmenin biraz zaman alacağını anlatan tweet, Among Us oyuncularının sabırlı olması gerektiğini de ekledi.

Among Us Şu Anda Oynanabilir Durumda

Among Us

Innersloth’tan bir sonraki açıklama ise 26 Mart Cumartesi günü geldi. Yaşanan durumla ilgili olarak, sunucuların DDoS saldırısı nedeniyle hala kapalı olduğunu söyledi. Yaşanan bu sıkıntıyı hissettirmemeye çalışan geliştiriciler, ekip arkadaşlarının fotoğraflarını paylaştı. Ne yazık ki, DDoS saldırısı 27 Mart’a kadar devam etti. Innersloth’tan gelen en son güncelleme, bazı sunucuların dengelendiğini gösteriyor. Bu durum bazı Among Us oyuncularının oyuna girebileceği anlamına gelebilir ancak durum öyle değil.

Oyunun şu anki durumu tam olarak belli değil. Oyuncular oynayabildiklerini bildiriyorlar ancak Innersloth sunucuların açık olduğunu duyurmuyor. Oyunun neden bu kadar büyük bir DDoS saldırısının hedefi haline geldiği belli değil. Umarız yakın zamanda geliştiriciler oyuncuları mutlu edecek haberlerle döner.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.