Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

AMD RDNA 3 ile Işın İzleme Performansı 2 Katına Çıkacak

Yeni RDNA 3 mimarisi üzerine kurulu yeni AMD Radeon RX 7000 serisi ekran kartları, öncekilerin ışın izleme performansının iki katından fazlasını sunacak.

AMD RDNA 3 ekran kartları, şüphesiz mevcut nesil Radeon muadillerinden daha yüksek performans sunacak ancak ekip, ne kadar bir gelişme bekleyebileceğimiz konusunda ağzı sıkı davrandı. Radeon 7000 serisinin ortaya çıkmasına sadece birkaç hafta kaldı ve kartların performansı hakkında güvenilir söylentiler ortaya çıkmaya başladı.

Şu anda Radeon yığınındaki en iyi grafik kartıyla karşılaştırıldığında AMD RDNA 3 ekran kartları, öncekilerin ışın izleme performansının iki katından fazla performans sunacak. Bu bilgi, yeni mimarinin önyükleme için standart ışın izleme performansını iki kat civarında arttırması gerektiğini söyleyen güvenilir donanım sızıntısı Greymon55‘den geldi.

AMD RDNA 3, RTX 4000 Serisine Yetişebilecek mi?

AMD RDNA 3

Bu iddiaların AMD Radeon 6950 XT veya 6900 XT‘ye karşı olup olmadığı belli değil ancak bu yine de harika bir potansiyel gelişme. Muhtemelen en önemli olan şey, bu muhtemel RDNA 3 amiral gemisinin Nvidia RTX 4000 serisine karşı nasıl bir araya geldiği olacak.

Nvidia GeForce RTX 4090 içeriğimizde belirttiğimiz gibi, en üst seviye Lovelace kartının mümkün kıldığı “saçma kare hızları” ile mücadele etmek için özel bir şey gerekecek. AMD FSR 2.0, Nvidia DLSS’ye karşı oyun alanını eşitlemeye yardımcı oldu ancak Nvidia’nın “Çerçeve Oluşturma” özelliği, aşılması gereken çok fazla engel olduğunu kanıtladı.

AMD RDNA 3 lansmanı, iki Radeon GPU’nun RTX 4000’e karşı neler başarabileceğini gösterecek, bu nedenle özellikle Kasım ayında piyasaya sürülen Nvidia RTX 4080 ile bir tür birincilik savaşı görebiliriz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.