AMD Gelecek Nesil Ekran Kartlarında RayTracing Özelliğine Odaklanacak

AMD, Oyun Mühendisliği Ekibi için geliştirmekte olduğu oyunları RayTracing özelliğine entegreli olarak yapmak istediği ortaya çıktı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

RayTracing özelliği artık yeni nesil grafik kartlarının artık olmazsa olmazı olarak görülürken yeni nesil konsollar RayTracing özelliğini destekleyecek. Nvidia, RTX uyumlu GPU’larını 2018’de “Turing” serisi ile birlikte piyasaya sürmeye başlamıştı.

Şimdi, OC3D tarafından tespit edilen yeni bir AMD iş listesine göre, AMD’nin “Oyun Mühendisliği ekibi” rolünün temel sorumluluklarından biri, AMD’nin planlarını onaylayan “özellikleri ışın izlemeye odaklanarak oyun başlıklarına entegre etmek olacaktır” diye yazıyor. Anlayacağımız üzere AMD artık tüm projelerini RayTracing üzerine entegreli olarak devam ettirecek.

AMD Game Engineering ekibi, dünyanın en iyi oyunlarından bazılarını oluşturmak için harici oyun yazılımı geliştiricileri ve yayıncılarıyla yakın işbirliği içinde çalışıyor. AMD donanım ürünlerinin teknik özelliklerinden tam olarak yararlanmalarına yardımcı olurlar. Amaçları, oyun grafikleri ve performans standartlarını yükseltmektir.

Bu iş ilanı “Developer Technology Engineer içindir. RayTracing’e odaklanmak, AMD’nin RDNA2 ile donanım hızlandırmalı ışın izleme desteği ve mimarilerinin hem PlayStation 5 hem de Xbox Series X yeni nesil konsollarda da kullanılacağı göz önüne alındığında mantıklıdır. Bu konsollar, donanım hızlandırmalı RayTracing için destek sunacak.

İş ilanına buradan ulaşabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol