Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

AMD, FSR 3’ü Bu Hafta İki Oyunla Piyasaya Sürecek

AMD FSR 3 ve Frame Generation desteği bu hafta iki oyun ile birlikte piyasaya sürülecek ve DLSS 3'e rakip olacak.

AMD’nin FSR 3 yükseltme teknolojisi, dünyanın neresinde yaşadığınıza bağlı olarak 29 Eylül veya 30 Eylül‘de piyasaya çıkacak. Oyun çözümleri ve pazarlamanın baş mimarı AMD’den Frank Azor, duyuruyu bugün Twitter (ya da gerçekten öyle demeniz gerekiyorsa X) aracılığıyla yaptı. FidelityFX Süper Çözünürlük, AMD tarafından Radeon RX 7000 serisinin Kasım 2022’nin başlarındaki lansmanında duyurulmuştu. Uzun zaman oldu ama bekleyiş neredeyse bitti.

AMD FSR 3 destekli iki oyun duyurulacak ancak hangisinin olduğu belirtilmedi. İki olası yarışmacı, AMD’nin web sitesinde öne çıkanlar olan Forspoken ve Immortals of Aveum oldu ancak elbette bu teknolojinin desteğine sahip daha fazla oyun da geliştirilme aşamasında. Yeni teknoloji, Fluid Motion Frames isimli yazılımıyla DLSS 3’te bulunan Frame Generation’a rakip olacak.

AMD FSR 3, Nvidia Kartlarla Kullanılabilecek

AMD, FSR 3'ü Bu Hafta İki Oyunla Piyasaya Sürecek

AMD’ye göre FSR 3, geniş bir ürün yelpazesi için optimize edilecek. Yayın öncesi gösterimlerinde, en yüksek ışın izlemeli ayarlarda kare hızlarını önemli ölçüde artırabilecek. Örnek olarak Forspoken’ı kullanırsak, ultra yüksek ayarlar ve ışın izleme ile 4K’da FSR 3 kapalıyken Radeon RX 7900 XTX ortalama 53 FPS sunacaktır. Ancak FSR3, kare oluşturma özellikli performans moduna ayarlandığında, bu, 175 FPS’ye kadar yükselecek.

Fluid Motion Frames kapalıyken ise 137 FPS alabileceksiniz ki, bu da 53 FPS’in iki katına denk. FSR 3 ayrıca AMD’nin ‘Yerel AA’ olarak adlandırdığı yeni bir AA modunu da sunacak. FSR3 AA ve keskinleştirmenin uygulandığı ancak herhangi bir yükseltme yapılmayan bir yöntem olacak. AMD, bunun yalnızca mütevazı bir performans artışıyla üstün görüntü kalitesi sağlayabileceğini iddia etti. Bu ayar açıkken Fluid Motion Frames ayarı da açılabilecek.

Özellikle FSR 3 açık bir teknolojidir ve makine öğrenimi yetenekleri gerektirmez. Bu, diğer satıcıların donanımlarıyla kullanılabileceği anlamına geliyor. AMD, Radeon RX 5700 ve üzeri kartların yanı sıra Nvidia RTX 20 serisi kartlar ve daha yenileriyle birlikte Fluid Motion Frames kullanılabilecek. Fluid Motion Frames olmadan ise RX 590 ve üzeri ile GTX 10 serisi ve üzerini kapsayacak şekilde FSR3 kullanabileceksiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.