Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

AMD Anti-Lag Yüzünden Counter Strike 2’de Banlanabilirsiniz!

Valve, AMD'nin Anti-Lag+ isimli özelliğini kullananların Counter Strike 2'den banlanabileceği konusunda oyuncuları uyardı. Şirket, AMD ile birlikte bu sorunu çözmeye çalışacak.

Valve, Counter Strike 2 oyuncularını AMD’nin yeni sürücü güncellemesi yüzünden banlanabilecekleri konusunda uyardı. Valve, VAC olarak bilinen Valve Anti Cheat sisteminin, Anti-Lag+ özelliğini hile olarak algıladığını ve bu özelliği kullanan oyuncuların banlandığını doğruladı. AMD ekran kartı kullanarak CS 2 oynuyorsanız, 23.10.1 sürüm numaralı sürücü güncellemesini kaldırmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

CS 2 resmi X hesabından yapılan açıklamada, “AMD bir güncelleme yayımladığında, etkilenen kullanıcıları tespit etme ve yasaklarını geri alma işine yoğunlaşacağız.” ifadelerini kullanıldı. AMD, yeni sürücü güncellemesini paylaşana kadar yasaklanan hesaplar bir süre daha beklemek zorunda kalacak. Güncelleme sonrasında ise haksız yasaklanan hesaplar yeniden aktif edilmeye çalışılacak.

Counter Strike 2’de Anti-Lag+ Açmayın

AMD Anti-Lag Yüzünden Counter Strike 2'de Banlanabilirsiniz!

Sorun çözülene kadar Valve, ekran kartı ayarlarında Anti-Lag+ özelliğinin kapatılmasını önerdi. Varsayılan ayarı değiştirmediyseniz, Alt+L kısayol tuşuyla bu yeni özelliği kapatabilirsiniz. Ayrıca AMD Radeon Yazılımını açıp dişli simgesine tıklayarak ve alt menüden Kısayol Tuşlarını seçerek kısayolun ayarını değiştirebileceğinizi de belirtelim.

Counter Strike 2’nin başı dertten bir türlü kurtulmadı. Geçtiğimiz günlerde Micheal Jackson Peek isimli komik bir hata sebebiyle oyuncuların mermilerden kaçabildiği ilginç anlara tanık olduk. Bunun yanı sıra merakla beklenen güncelleme ile CS 2 olarak değişen oyun, CS GO’nun anlık oyuncu rekorunu kırmayı da başaramadı. Ayrıca Valve’ın artık MacOS sistemleri ve 32 bit işletim sistemlerini desteklemeyeceğini de sizlere aktardık.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.