Amazon Yeni Bulut Oyun Servisi Luna’yı Duyurdu

Amazon'un bulut tabanlı yeni oyun servisi Luna duyuruldu. Luna öncelikli olarak Amerika'da başlatılacak.

Amazon, bugünden itibaren ABD’deki müşterilerin Amazon Luna‘ya erken erişim talep edebileceğini duyurdu. Bu servis, anında oyun için tasarlanmış yeni bir bulut oyun hizmeti. Luna ve Amazon Web Services’in (AWS) ölçeği ve yeteneği sayesinde, yüksek kaliteli, sürükleyici oyunlar oynamak daha da kolaylaşacak ancak hizmetin ülkemize ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor.

Oyuncular, uzun indirme veya güncelleme, pahalı donanım veya karmaşık konfigürasyon olmadan favori cihazlarında Luna oyunlarının keyfini çıkarabilirler. Hatta bir ekranda oynamaya başlayabilir ve başka bir ekranda sorunsuz bir şekilde alıp devam edebilirler. Luna, piyasaya sürüldüğünde Fire TV, PC ve Mac’in yanı sıra iPhone ve iPad için web uygulamalarında da sunulacak ve daha sonra ise Android işletim sistemlerine de gelecek.

Oyuncular Amazon Luna’da Luna+ abonelik sistemine kayıt olabilir ve 5,99 Dolar karşılığında Resident Evil 7, Control, Panzer Dragoon, A Plague Tale: Innocence, The Surge 2, Yooka-Laylee, The Impossible Lair, Iconoclastts, GRID, ABZU ve Brothers: A Tale of Two Sons gibi daha bir çok oyunu oynayabilecekler.

Amazon ayrıca, doğrudan Luna aracılığıyla erişilebilen, önde gelen küresel video oyun yayıncısı Ubisoft ile yeni bir oyun kanalını duyurdu. Bu kanala abone olan oyuncular, kanalın Assassins Creed Valhalla, Far Cry 6 ve Immortals Fenyx Rising gibi oyunların yayınlandığında 4K çözünürlükte oynayabilecekler.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol