Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Amazon, Yapay Zeka Ürün İncelemelerini Kullanıma Sundu

Amazon, yapay zeka tarafından oluşturulan inceleme özetlerini kullanıma sunmaya başladı.

Amazon, bugün ürün incelemelerini özetleyen yeni bir üretken yapay zeka özelliğini duyurdu. Başlangıçta “ABD’deki geniş bir ürün yelpazesinde mobil alışveriş yapanların bir alt kümesinesunulan yapay zeka aracı, müşteri geri bildirimlerinden ortak temaları vurgulayan bir özet paragraf oluşturacak. Şirket ilk olarak Haziran ayında yapay zeka destekli bir özetleme aracını test ettiğini doğruladı ancak özellik, bugün resmi olarak piyasaya sürülmeye başlandı.

CEO Andy Jassy, bu ayın başlarında yapay zekanın “yaptıkları işin merkezinde” olduğunu söyledi. Makine öğrenimi tarafından oluşturulan özetin ardındaki fikir, alışveriş yapanların bir dizi incelemeyi manuel olarak dosyalamak zorunda kalmadan meslektaşlarının izlenimlerinin ana fikrini almasına izin vermek olacak. Özet, müşteri fikir birliğini açıklayan kısa bir paragraf içerecek.

Amazon, Yapay Zekayı İşinin Merkezine Aldı

Amazon, Yapay Zeka Ürün İncelemelerini Kullanıma Sundu

Özeti, ilgili temaları ve müşteri incelemelerinden ortak kelimeleri gösteren tıklanabilir etiketler takip edecek. Şirket incelemelerindeki mevcut bir anahtar kelime özelliğine benzer olan bu anahtar kelimelerden birine tıkladığınızda, seçilen temayı ele alan tam incelemelere yönlendirileceksiniz. Kağıt üzerinde güzel gözüken bu özellik, bazı kullanıcılar tarafından endişeyle karşılandı.

Alışveriş devi, yalnızca 2022’de “200 milyondan fazla şüpheli sahte incelemeyi proaktif olarak engellediğini” söylese de bu, şirketin hepsini tespit edip engellediği anlamına gelmiyor. Ayrıca Amazon’un yapay zeka destekli sahte incelemeleri (ChatGPT veya benzer araçlar kullanarak) fark etmesinin insan tarafından yazılanlardan daha zor olup olmadığı sorusu da gündeme geliyor.

Şirketin stratejisi, yarım yamalak incelemeleri tespit ettiği iddia edilen yapay zeka modellerini kullanırken ve gerektiğinde insan araştırmacıları çağırırken, yalnızca doğrulanmış satın alımlarda özetleme aracını kullanmak istemesini içeriyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.