Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Amazon, Yakuza: Like a Dragon Dizisini Duyurdu!

Amazon, Yakuza: Like a Dragon dizisini duyurdu. Ryu Ga Gotoku Studio ve Sega'nın aynı adlı oyun serisine dayanan uyarlama, bu sonbaharda Prime Video'da izleyici karşısına çıkacak.

Tüm zamanların en sevilen video oyunlarından biri daha televizyona taşınıyor. Dijital yayın pazarının önemli aktörlerinden Amazon, Sega tarafından yayımlanan aynı adlı aksiyon-macera beat ’em up serisine dayanan Like a Dragon: Yakuza dizisini duyurdu. Altı bölümden oluşan canlı aksiyon dizisinin yönetmenliğini, 2019 yapımı The Naked Director serisi ile tanınan Masaharu Take üstleniyor.

Yakuza dizisinin ana karakteri Kazuma Kiryu’ya Ryoma Takeuchi hayat veriyor. Japon menşeli uyarlama, 25 Ekim ve 1 Kasım 2024 tarihlerinde iki parti halinde yayımlanacak. Amazon, dizinin dünya çapında 240’tan fazla ülke ve bölgede izlenebileceğini açıkladı. Suç-gerilim dizisi, ikonik serinin ilk oyunu olan 2005 yapımı Yakuza’dan esinlenen orijinal bir senaryoya dayanıyor.

Yakuza: Like a Dragon Dizisi Sonbaharda Geliyor

Doğrudan oyunlardan alınan Kamurocho eğlence bölgesinde geçecek ve Kiryu ile üç çocukluk arkadaşını 1995 ve 2005 olmak üzere iki zaman diliminde izleyecek. Oyunlarda olduğu gibi, dizinin başkahraman Kiryu “güçlü bir adalet, görev ve insanlık duygusuna sahip korkusuz ve eşsiz bir Yakuza savaşçısı” olarak tanımlanıyor ve hikaye onun eylemlerinin iki zaman dilimindeki yansımalarını ele alıyor.

like a dragon yakuza dizisi amazon

Karakteri canlandıracak olan Takeuchi, dizinin “yoğun dövüş sahneleri” içereceğini belirterek, oyunların alametifarikası olan acımasız aksiyonuna atıfta bulundu. Like a Dragon oyun serisinin geliştiriciliğini Ryu Ga Gotoku Studio üstlenirken, yayıncı koltuğunda Sega oturuyor. Amazon serisinin kısmen temel alacağı ilk oyun 2006 yılında Batı’da piyasaya sürülmüş, incelemelerin çoğundan yüksek puanlar almıştı.

Seri, birden fazla devam oyunu ve spin-off’un yanı sıra 2007’de Takashi Miike tarafından yönetilen bir film uyarlaması ve 2016’da Yakuza Kiwami adlı ilk oyunun yeniden yapımı ile dünya çapında başarılı bir franchise ortaya çıkardı. 2022’de Like a Dragon olarak değiştirilen serininin son oyunu Like a Dragon: Infinite Wealth, Ocak 2024’te piyasaya sürüldü.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.