Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Amazon Prime Video Uygulaması Baştan Aşağı Yenilendi

Türkiye'de ilk projelerini gerçekleştirmeye başlayan Amazon Prime Video, kullanıcı arayüzünü değiştirdi. Yapılan değişiklikler sayesinde platform daha da sadeleşti.

Amazon Prime Video; hizmete erişimi olan akıllı TV’lerde ve Android cihazlarda arayüz güncellemesi yaptı. Amazon, kullanıcıların izlemek istediklerini daha hızlı bulmalarına yardımcı olmak için yeni bir tasarım yaptı. Prime Video‘nun neredeyse on yıl sonra arayüzünde yaptığı bu değişiklik, yerel top 10 listesi içeriyor.

Ayrıca, abone olduğunuz kanalda Canlı TV’de yayınlananları Amazon’un FreeVee hizmetine dayanarak ücretsiz reklamlarla izleyebilirsiniz. Ek olarak izleme listelerinizdekileri ücretsiz olarak görüntüleme imkanı da basitleştirildi. Amazon ürün yönetimi direktörü Helena Cerna, New York Times’a verdiği bir röportajda, “Müşterilerin sahip oldukları seçeneklerin genişliğini anlamaları ve tüm izlemeleri için Prime Video uygulamasını kullanmanın yararını anlamaları bizim için önemli” dedi.

Amazon Prime Video Arayüzü Netflix’e Benzetildi

Amazon Prime Video

Bir blog gönderisinde Amazon, Prime Video‘yu geliştirmenin platformu daha kullanışlı ve daha sade bir hale getirdiğini belirtti. Dikkat çekici bir şekilde yeni arayüzü yeniliği, Prime Video’nun Netflix gibi rakip uygulamaların kullandığı arayüze yetiştiğini gösteriyor. Bazı kullanıcılar yeni tasarımın rakip platformlara benzemesi konusunda biraz tepkili. Bilindiği üzere Amazon Prime Video’nun eski tasarımı şimdiye nazaran daha özgündü.

Ancak görünümden ziyade kullanış ve erişim kolaylığı, bazı kullanıcıları da oldukça memnun etti. Özellikle abonelerin ikamet ettikleri bölgelere göre sıralanan yapımların yer alması, pratiklik ve tavsiye sağlayan bir mekanik. Siz Amazon Prime kullanıyor musunuz? Sizce yeni tasarım nasıl oldu?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.