Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Amazon Prime Fiyatı Avrupa’da Zamlandı! Sıra Türkiye’de mi?

Amazon Prime, üyelik fiyatını ABD'de yükselttikten sonra Avrupa ülkelerinde de yükseltme kararı aldı. Türkiye içinse henüz bir fiyat açıklanmadı.

Amazon Prime, Avrupa’da zamlanıyor. Avrupa’daki yerlilere göre yeni fiyatlar oldukça yüksek. Salı günü Amazon, birçok Avrupa ülkesinde kullanıcılara Prime fiyatlarının arttığına dair mailler göndermeye başladı. Örneğin Birleşik Krallık’ta, aylık Prime aboneliği 7,99 Sterlin’den 8,99 Sterlin’e yükselirken; yıllık Prime aboneliği 79 Sterlin’den 95 Sterlin’e yükseldi.

Bu da demek oluyor ki en düşük yüzde yirmilik üyelik artışları yaşandı. Bazı Avrupa ülkelerinde ise daha yüksek üyelik artışları meydana geldi. Almanya’da yıllık Amazon Prime üyeliklerinde yüzde 30’luk bir artış söz konusuyken, Fransa’daki yıllık üyeliklerde yüzde 43’lük büyük bir artış yaşandı.

Amazon Prime Türkiye Zamlanacak mı?

Amazon Prime

Bazı ülkelerde yüzde 20 artış varken bazı ülkelerde yüzde 43 artış olması, ülkeler arasında büyük farklılıklar olmasına neden oldu. Amazon, kullanıcılarına gönderdiği mesajda yeni fiyatlandırmanın 15 Eylül‘den itibaren uygulanacağını belirtti. yenilemelere uygulanmaya başlayacağını söyledi. Yani bu zamların uygulanması için yaklaşık bir aylık bir süre var.

Reuters tarafından yayınlanan bilgilere göre Amazon, fiyat artışlarının artan enflasyon ve işletme maliyetlerinden kaynaklandığını belirtti. Amazon, “Prime’ın üyeleri için olağanüstü değer sunmasını sağlaması amacıyla çalışmaya devam edeceğiz.” dedi. Güncellenen fiyat artışları, Amazon’un ABD’de üyelik fiyatlarını yükseltmesinden birkaç ay sonra geldi. Şubat 2022’de şirket, yıllık Prime üyeliği için 119 dolar yerine 139 dolar ücret almaya başladı.

Yakın bir zamanda Türkiye’de herhangi bir artışın olup olmayacağı belli değil ancak Avrupa ve Amerika’ya gelen zamlardan sonra, Türkiye’de fiyatların artması sürpriz olmaz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.