Amazon Game Studios Personellerini İşten Çıkardı, Bazı Oyunlar İptal Edildi!

Amazon Game Studios E3 2019'un son gününde bazı personellerini içten çıkardı.

Breakaway, Lost Within, Tales from Deep Space gibi oyunların geliştiricisi ve yayıncısı olan Amazon Game Studios bugün bazı olumsuz haberler ile gündeme geldi. Ünlü oyun geliştirme stüdyosu bazı çalışanlarını işten çıkardı.

2012 yılında hayata geçirilen Amazon Game Studios yıllar içerisinde oldukça başarılı işlere imza attı. Geçtiğimiz hafta E3 2019 konferansında sahne alan Amazon Game Studios yakında bir yapılanmaya gideceklerinden bahsetmişlerdi. Konuyla ilgili bazı net bilgiler gün yüzüne çıktı.

Bugün PC Games N tarafından yapılan haberde Amazon Game Studios’un bazı çalışanlarını işten çıkardığını ve bazı oyunların iptal edildiğinden bahsedildi. Kotaku’nun haberinden alıntılarda yapan PC Games N, Amazon’un işten çıkarmaları onayladığını ve personellerin 60 gün içerisinde ilişiklerinin kesileceğinden söz etmiş. Söylentiye göre çalışanlar kıdem tazminatları alacak ve serbest bırakmışlar. Bu olay E3’ün son günü meydana gelmiş.

Kotaku’nun raporuna göre ünlü firma henüz duyurmadığı bazı oyunlarını da bu bağlamda iptal etmiş.

Yıllardır büyük umutlar ile oyunculara yeni oyunlar sunacağı bilgisi veren Amazon Game Studios şuana kadar en yüksek sesi Lumberyard ile getirdi. Onun haricinde ünli firma ne yazık ki oyunculardan beklenen ilgiyi göremedi.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol