Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Amatörden Profesyonele: LoL’den 300.000 TL Ödüllü Turnuva Serisi

300.000 TL ödül havuzuna sahip olan League of Legends Tırmanış Serisi, yerel amatör takımların profesyonel espor arenasına adım atmalarına olanak sağlayacak.

Riot Games, yerel amatör takımların profesyonel espor arenasına adım atmalarına olanak sağlayacak yeni turnuva yapısı olan League of Legends Tırmanış Serisi‘ni duyurdu. Amatör oyunculara yönelik lokal turnuvaları içeren bir yapı olan ekosistem, ana odağına rekabetçi turnuva serisini koysa da, dönemsel olarak oyuncuların tekli ya da takımlı katılabileceği eğlence odaklı, stresten uzak turnuvalara da sahne olacak.

Peki, League of Legends Tırmanış Serisi’nin rekabetçi formatı nasıl olacak? Takımlar, Split takvimi içerisinde yer alan birbirinden bağımsız turnuvalarda rekabet edecek ve turnuvalardaki başarılarına göre Tırmanış Serisi Puanı kazanacaklar. Split takvimi içerisinde yer alacak bu birbirinden bağımsız turnuvalar 3 farklı klasmanda olacak ve turnuvanın klasmanına göre takımların başarılarından kazanacakları Tırmanış Serisi puanları değişiklik gösterecek.

LoL Tırmanış Serisi, 300.000 TL Ödül Havuzuna Sahip

lol tırmanış serisi turnuva

Klasman, Riot Games’in direkt olarak düzenlediği haftalık turnuvaları içerecek ve bu turnuvalar, başarı gösteren takımlara en yüksek Tırmanış Serisi puanını kazandıracak. 2. ve 3. Klasman turnuvalar ise Riot tarafından onaylı turnuva organizatörlerinin, partnerlerin, influencerların ya da seçili internet kafelerin düzenleyeceği turnuvalar olacaklar.

Split sonunda liderlik tablosunda en yüksek Tırmanış Serisi puanına sahip ilk 8 takım, play-off’lara katılmaya hak kazanacak ve Split şampiyonluğu için mücadele ediyor olacaklar. LoL Tırmanış Serisi’nin ilk Split’i 24 Haziran – 10 Ağustos tarihleri arasında oynanacak. Split 1’in 300.000 TL’lik ödül havuzunun takımlara dağılımı şöyle olacak:

 • 1. Takım: 100.000 TL
 • 2. Takım: 60.000 TL
 • 3. Takım: 40.000 TL
 • 4. Takım: 30.000 TL
 • 5. Takım: 20.000 TL
 • 6. Takım: 20.000 TL
 • 7. Takım: 15.000 TL
 • 8. Takım: 15.000 TL

League of Legends’ın yeni turnuva yapısı Tırmanış Serisi hakkında daha fazla bilgi için Riot Games’in resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.