Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Alpha Protocol Beş Yıl Aradan Sonra Tekrar Satışa Sunuldu

Steam platformunda 2019 yılında kaldırılan Alpha Protocol şimdi GOG platformunda tekrar satışa sunuldu. Yeni sürümde modern destekler yer alıyor.

Geliştiriciliğini Obsidian Entertainment ve yayıncılığını Sega ekibinin üstlendiği Alpha Protocol tekrar satışa sunuldu. 2010 yılında çıkışını gerçekleştiren ve aksiyon rol yapma unsurları ile ön plana çıkan bu yapım 5 yıl önce dijital mağazalardan tamamen kaldırılmıştı. Satışa kapanan oyun şu anda GOG platformunda kullanıcıların kütüphanelerine giriş yapmayı bekliyor.

Hem oyuncular tarafından hem de eleştirmenler tarafından beğenilen bu yapım beş yıl aradan sonra ilk kez dijital mağazalarda tekrar satışa sunuluyor. Yayıncı ekip Sega, müzik haklarının süresinin dolduğunu söylemesiyle beraber 2019 yılında oyunu Steam platformundan kaldırdı. Ancak şimdi GOG platformunda oyunun DRM’siz sürümü mevcut durumda ve tekrardan satın alınabiliyor.

Alpha Protocol Yeni Sürümüyle Karşımızda

Yeniden satışa sunulmasıyla beraber Alpha Protocol’ün farklı bir sürümünün bizlere aktarıldığını söyleyebiliriz. Yeni sürüm içerisinde modern sistemlerle uyumlu bir yapı yer alıyor ve aynı zamanda kullanıcıların dikkatini çeken başarım sistemi de bulunuyor. Modern kontrolcü desteğinin yanı sıra aynı zamanda lisanslı bir film müziğini içeren bu yapım oynanması gereken aksiyon rol yapma deneyimi arasında diyebiliriz.

Alpha Protocol oyununu yeniden yayınlayan GOG, aynı zamanda oyun için şu ifadeleri kullanıyor: “Klasik oyunları gün yüzüne çıkarma hedefimiz şu anda devam ediyor. Gelecek nesiller için koruma altına almaya çalıştığımız bu yapımlar adeta birer cevher niteliğinde.

Oyunun detaylarına kısaca bakacak olursak Michael Thorton adındaki bir karakteri kontrol ediyoruz. Diğer taraftan yapımda uluslararası bir felaketi durdurmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Karakter odaklı yapı ile beraber yapacağımız seçimlerin doğrudan karşılığını bulduğumuz oyun, gizli ajan temasını bizlere sunuyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.