Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Film Yıldızı Alec Baldwin, Sette Görüntü Yönetmenini Öldürdü!

Amerikalı aktör Alec Baldwin, Rust adındaki yeni filminin çekimleri sırasında 'kurusıkı silahla' görüntü yönetmenini öldürdü. Akıllara durgunluk veren olayda senarist ve yönetmen Joel Souza ise yaralandı.

Kariyeri boyunca çok sayıda ünlü filmde rol alan Amerikalı aktör Alec Baldwin, hafızalardan silinmeyecek bir trajediye imza attı. Deadline’ın haberine göre aktör, yeni filmi Rust‘ın çekimlerindeki bir sahnede kurusıkı tabancayı ateşledi. Fakat silahtan çıkan mermiler, görüntü yönetmeni Halyna Hutchins‘a ve yönetmen Joel Souza‘ya isabet etti.

42 yaşındaki Hutchins, bu öğleden sonra ABD’nin New Mexico eyaletindeki Albuquerque şehrinde bir hastaneye nakledildikten kısa bir süre sonra öldü. 48 yaşındaki Souza ise yerel bir hastanede kalıyor ve durumu bilinmiyor. Santa Fe polisinden yapılan açıklamada, Baldwin’in müfettişler tarafından sorgulandıktan sonra serbest bırakıldığı ifade edildi.

Alec Baldwin, İfadesi Alındıktan Sonra Serbest Bırakıldı

Alec Baldwin Rust filmi çekimleri
Soldan sağa: Halyna Hutchins, Joel Souza ve Alec Baldwin

Herhangi bir suçlamanın veya tutuklamanın yapılmadığını belirten yetkili, buna rağmen soruşturmanın sürdüğünü ve tanıkların sorgulanmasına devam edildiğini aktardı. Yaşanan trajedi sonrası Rust çekimlerinin süresiz olarak durdurulduğu açıklandı. 68 yaşındaki yapımcı ve oyuncu Alec Baldwin, filmde 13 yaşındaki torunu yanlışlıkla işlediği bir cinayetten hüküm giyen kanun kaçağı Rust’ı canlandırıyordu.

Görüntü Yönetmenleri Birliği’nin Ulusal Başkanı John Lindley, “Bu akşam, Rust’ın New Mexico’daki prodüksiyonunda görüntü yönetmeni olan üyelerimizden Halyna Hutchins’ın sette aldığı yaralar nedeniyle öldüğü haberini aldık. Bu korkunç kayıp sonrası topluluğumuzun önemli bir üyesi olan Hutchins’ın yasını tutuyoruz. Şu anda ayrıntılar net değil, ancak daha fazlasını öğrenmek için çalışıyoruz ve bu trajik olayla ilgili tam bir soruşturmayı destekliyoruz” dedi.

Vahim Olayın Yaşandığı Set, Polislerce Çevrildi

rust filmi

Film setleri daha önce de bunun gibi trajik olaylara sahne olmuştu. Aktör Jon-Erik Hexum, 18 Ekim 1984’te Cover Up dizisinin setinde, içi boş sandığı bir silahla kendini vurmuştu. 1993 yılında ise dövüş sanatları efsanesi Bruce Lee’nin oğlu Brandon Lee, The Crow setinde başka bir aktör tarafından ateşlenen silahtan çıkan mermilerin omurgasına isabet etmesi sonucu hayatını kaybetmişti. Yürütülen soruşturmalar neticesinde her iki olayın da kaza olduğu belirlenmişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.